Zaloguj się

Hitachi Energy nawiązuje współpracę z Emirates Global Motor Electric

Hitachi Energy nawiązuje współpracę z Emirates Global Motor Electric Ilustracja: Pixabay

Pionierskie rozwiązanie inteligentnego ładowania Grid-eMotionTM przyspieszy tworzenie bezemisyjnej floty autobusów i pomoże Zjednoczonym Emiratom Arabskim osiągnąć neutralność klimatyczną.

Hitachi Energy, globalny lider technologii w dziedzinie sieci energetycznych oraz Yinlong Energy, światowy producent baterii, ogłosili, że nawiązali współpracę z Emirates Global Motor Electric (EGME), firmą należącą do Al Fahim Group oraz będącą regionalnym dystrybutorem Yinlong na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Celem partnerstwa jest wspieranie inicjatyw związanych z elektromobilnością w Abu Dhabi oraz przekształcenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w miasto bardziej przyjazne środowisku i neutralne węglowo. Dzięki tej współpracy EGME rozszerza swoją działalność na Bliski Wschód i Afrykę jako regionalny dystrybutor Yinlong w zakresie elektromobilności i inteligentnych rozwiązań ładowania Hitachi Energy.

Inicjatywa dotycząca autobusów elektrycznych wpisuje się w strategię rządu Abu Dhabi mającą na celu wzmocnienie sektora transportu elektrycznego, który pomoże krajowi osiągnąć cele klimatyczne. Utoruje ona drogę cichszym, bezemisyjnym, w pełni elektrycznym pojazdom, które będą poruszać się po ulicach Abu Dhabi i innych miast w regionie. W ramach współpracy Hitachi Energy dostarczy do zlokalizowanej w Abu Dhabi firmy EGME swoje pionierskie, kompaktowe rozwiązanie inteligentnego ładowania Grid-eMotion™, opracowane specjalnie dla pojazdów publicznych i komercyjnych. Jest ono modułowe i skalowalne oraz obejmuje platformę cyfrową, która wspiera efektywne zarządzanie energią i flotą. Hitachi Energy, Emirates Global Motor Electric i Yinlong Energy współpracują w celu stworzenia w regionie centrum technologicznego prezentującego rozwiązania z zakresu elektromobilności, które będą przyspieszać ewolucję zrównoważonego transportu na Bliskim Wschodzie i Afryce.

- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią tej inicjatywy, ponieważ angażujemy się w rozwój zrównoważonej mobilności. Mocno wierzymy w przyszłość energii elektrycznej jako filaru całego systemu energetycznego, aby przyspieszyć zrównoważony wzrost gospodarczy i rozwijać gospodarkę o obiegu zamkniętym - powiedział dr Mostafa AlGuezeri, dyrektor zarządzający Hitachi Energy na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zatokę Perską, Bliski Wschód i Pakistan. Jak dodał, przejście na ekologiczny transport jest również uzupełnieniem szerszych celów wyznaczonych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, koncentrujących się na dążeniu do neutralnej węglowo przyszłości. - Ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie będą gospodarzem COP28 w 2023 roku, zaangażowanie Hitachi Energy w tym kraju w łagodzenie zmian klimatycznych i włączanie większej liczby odnawialnych źródeł energii do sieci staje się coraz mocniejsze. Jesteśmy dobrze przygotowani do stawienia czoła największemu wyzwaniu branży transportowej i wspierania różnych ścieżek, które operatorzy muszą obrać, aby wspomagać rozwój społeczeństw.

- Cieszymy się, że Hitachi Energy jest naszym globalnym partnerem technologicznym, który może wspierać potrzeby infrastrukturalne naszych klientów i partnerów - powiedział Bilal AlRibi, dyrektor generalny Al Fahim Commercial Vehicles. - Grid-eMotion™ będzie częścią unikalnych i kompleksowych rozwiązań oferowanych klientom na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ten inteligentny system ładowania pozwoli nam dodatkowo zmaksymalizować nasze działania. Elektromobilność to przyszłość transportu, a my czujemy się zaszczyceni, że możemy być częścią tej podróży. Ta inicjatywa przyczynia się również do transformacji cyfrowej w segmencie transportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasze baterie Yinlong, jako pierwsze tego rodzaju w regionie, dowiodły swojej przydatności i wydajności w ekstremalnym środowisku dzięki dwuletnim, szeroko zakrojonych testom w trudnych warunkach panujących na Bliskim Wschodzie. Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia działań w różnych sektorach, które dążą do osiągnięcia zerowej emisji netto dzięki elektromobilności.

Grid-eMotionTM obejmuje dwa innowacyjne rozwiązania - Fleet i Flash. Grid-eMotion Fleet to kompaktowe rozwiązanie ładowania typu grid-to-plug, które można zainstalować w istniejących zajezdniach i elastycznie skalować w miarę zwiększania ekologiczności floty. Grid-eMotion Flash umożliwia operatorom błyskawiczne ładowanie autobusów w ciągu kilku sekund na przystankach dla pasażerów, a także pełne ładowanie w ciągu kilku minut w zajezdni, bez zakłócania rozkładu jazdy autobusów. Oba rozwiązania są wyposażone w konfigurowalne platformy cyfrowe inteligentnego ładowania, które można zintegrować z większymi systemami zarządzania flotą i energią. Dodatkowa oferta Hitachi Energy w zakresie systemów ładowania pojazdów elektrycznych obejmuje rozwiązania emeshTM do zarządzania energią i optymalizacji oraz rozwiązania Lumada APM, EAM i FSM, które pomagają operatorom transportu podejmować przemyślane decyzje, maksymalizujące wydajność pracy. Rozwiązania Grid-eMotion™ już działają lub są w trakcie wdrażania na Bliskim Wschodzie, w Europie, Australii, Chinach, Indiach i Pakistanie.

Źródło: Newseria

O elektromobilności czytaj także:
GEFCO instaluje stacje ładowania na swoich placach składowych pojazdów
Jak uzyskać dotację do stacji ładowania samochodów elektrycznych?
DB Schenker ogłasza rozpoczęcie współpracy z Volta Trucks
- Innowacyjna stacja ładowania pojazdów elektrycznych w fabryce Solarisa
Rusza kolejny element systemu wsparcia e-mobility
- Dostępność sieci ładowarek ogranicza upowszechnienie elektromobilności

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 styczeń 2022 17:39
Zaloguj się by skomentować