Zaloguj się

„Wieża kontrolna” Kuehne+Nagel w Afryce

Firma Kuehne+Nagel rozszerza swoją sieć biur w Afryce. Biura te są zarządzane i obsługiwane przez „wieżę kontrolną” w Durbanie w RPA, zapewniającą pełną kontrolę nad siecią logistyczną w Afryce. Umożliwia pełną widoczność w całej sieci połączeń, w tym w lokalizacjach zdalnych, zapewniając globalne standardy usług Kuehne+Nagel, tj. nadzór nad jakością danych, umożliwienie widoczności przesyłek i zarządzanie przepływem ładunków.

Dzięki tej ekspansji, Kuehne+Nagel zapewnia swoim klientom lepszy dostęp do rynków afrykańskich, jednocześnie oferując afrykańskim producentom specjalistyczne i specyficzne dla branż rozwiązania, szczególnie dla farmacji i ochrony zdrowia, towarów łatwo psujących się, pomocy humanitarnej oraz logistyki projektów. 
Afryka Subsaharyjska odgrywa coraz większą rolę w światowym handlu, ponieważ jest domem dla ponad miliarda ludzi, z których połowa do 2050 roku będzie poniżej 25 roku życia. Kuehne+Nagel jest obecne w Afryce od prawie siedemdziesięciu lat, otwierając swoje pierwsze biuro w Johannesburgu w 1954 r. Firma zapewnia swoim klientom pełną widoczność, łącząc mocne strony lokalnej obecności z globalnymi systemami operacyjnymi i procesami Kuehne+Nagel. Rozbudowana sieć w Afryce jest w pełni weryfikowana i kontrolowana przez zewnętrzną, globalną firmę audytorską, aby zapewnić stałe przestrzeganie najwyższego poziomu zgodności i standardów etycznych. Zapewnia pełen zakres usług międzynarodowych, w tym logistykę lotniczą, morską, drogową i kontraktową.

- Afryka jest bogata zarówno w zasoby naturalne, jak i młodą przedsiębiorczą populację. Nadszedł czas, aby uwolnić ten potencjał i stworzyć rozwijające się, dobrze prosperujące gospodarki. Jest na to wiele elementów, jednym z nich jest logistyczna zdolność do łączenia globalnych rynków dla odbiorców końcowych i dostawców. Dzięki nowemu miejscu zarządzania w Durbanie jesteśmy gotowi, aby wykorzystać tę szansę - komentuje Lee I’Ons, prezes Kuehne+Nagel na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Dzięki tej ekspansji Kuehne+Nagel będzie reprezentowane w 18 krajach afrykańskich: RPA, Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Egipcie, Angoli, Namibii, Madagaskarze, Zimbabwe, Suazi, Mozambiku, Mauritiusie, Botswanie, Nigerii, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Senegalu i Rwandzie. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Kuehne+Nagel planuje zwiększyć swój zasięg dzięki drugiej ekspansji na kontynencie afrykańskim.

O usługach logistycznych czytaj także:
CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii
PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie
Dachser uruchomił codzienną linię z Sosnowca do Eurohubu w Niemczech
SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe
Nowy most lądowy Bałtyk - Adriatyk
Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO dla branży energetycznej

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 styczeń 2022 11:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe