Zaloguj się

Nowy operator logistyczny w Polsce: ColliCare Logistics otwiera biuro w Gdyni

Nowy operator logistyczny w Polsce: ColliCare Logistics otwiera biuro w Gdyni Fot. Collicare Logistics

Norweska firma ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w całej Europie.

Nowy operator w Polsce chce zaoferować ekologiczne rozwiązania transportowe w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Firma zapewni sprawdzone rozwiązania dla transportu morskiego, kolejowego, drogowego i multimodalnego. Polski zespół będzie również wsparciem dla klientów w odprawach celnych. To bardzo ważna część operacji logistycznych, zwłaszcza w wymianie handlowej między Polską a Norwegią, ale także Wielką Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.

ColliCare stawia na ekologiczne rozwiązania logistyczne. Usługi transportowe tej norweskiej firmy pozwalają ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Np. emisja CO2, przypadająca na transport 1 kontenera z Polski do Norwegii, może zostać ograniczona aż o 71%, jeśli transport odbędzie się drogą morską, zamiast tradycyjnie - ciężarówką z naczepą. ColliCare posiada doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Takie rozwiązanie umożliwia przeładunek i dalszą dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej. To procesy logistyczne, które mogą być w całości obsługiwane przez ColliCare. Oferowane w Polsce usługi transportu kolejowego i morskiego uzupełni tradycyjny transport drogowy. Połączenie tych możliwości, tzw. transport multimodalny, daje doskonałe możliwości współpracy z Europą Zachodnią (Niemcy, Holandia itp.). 

- Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione na polskim rynku - mówi Piotr Kaleńczuk, odpowiedzialny za sprzedaż usług logistycznych firmy w Polsce. - Nasze nowe biuro w Gdyni jest wartościowym i niezwykle ważnym oddziałem dla ColliCare Logistics. Zbudowaliśmy zespół specjalistów doskonale odnajdujący się na polskim rynku i oferujemy naszym klientom nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania transportowe do krajów skandynawskich, ale też innych części Europy i świata.

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa wśród członków założycieli w programie Clean Aviation
Brambles realizuje cele zrównoważonego rozwoju
Polski przemysł zyska na rozwoju morskich farm wiatrowych
4 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachu Centrum Dystrybucyjnego LPP
GLS stawia na odnawialne źródła energii
Kuehne+Nagel i IAG Cargo realizują neutralne węglowo loty czarterowe
Pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy może być produkowany w Polsce

Więcej artykułów o ekologicznych rozwiązaniach znaleźć można w czasopiśmie LOGISTYKA 4/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Logistyka 4/2021

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe