Zaloguj się

Nowy park przemysłowy Accolade w Sulechowie

  •  Oprac. M. T.
  • Kategoria: Logistyka
Fot. Accolade Fot. Accolade

Trzy nowoczesne budynki przemysłowe, o łącznej powierzchni 76.000 mkw., staną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Nowy Świat w Sulechowie. Wartość inwestycji to ponad 60 mln euro.

Accolade, międzynarodowy inwestor w nieruchomości przemysłowe, rozpoczyna nowy projekt. Nowoczesny park będzie zlokalizowany przy zachodniej granicy Polski, wzdłuż drogi S3, tuż przy węźle autostrady A2. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie 2022 roku.

- Nowa inwestycja zlokalizowana będzie między Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą, gdzie Accolade posiada już magazyny przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 180.000 mkw. Jest to nasza bezpośrednia odpowiedź na duże zapotrzebowanie najemców w tym regionie - mówi Michał Białas, Dyrektor Zarządzający Accolade Polska. - Lokalizacja idealnie spełnia potrzeby potrzeby nowoczesnego biznesu – działka położona jest wzdłuż drogi S3, tylko 33km od autostrady A2. Berlin jest stąd w zasięgu 2 godzin. To doskonały adres dla najemców prowadzących interesy z zachodnim sąsiadem Polski lub mających połączenia logistyczne z firmami na rynkach zachodnich.

Accolade jest inwestorem przemysłowym dostarczającym wysokiej klasy infrastrukturę dla biznesu w Europie. Grupa dynamicznie się rozwija - obecnie Accolade jest właścicielem sieci 48 parków przemysłowych z certyfikatem BREEAM. W Polsce szczególny nacisk kładzie na zachodnią granicę – od ponad 6 lat Accolade nieprzerwanie inwestuje w nowoczesne i przyjazne środowisku parki przemysłowe na tym obszarze, m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Goleniowie, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy i Zielonej Górze. Sulechów to kolejny punkt na mapie, uzupełniający to portfolio.

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- 7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills Investment Management
- Raport Cushman & Wakefield - Marketbeat Polska - III kwartał 2021 roku
- Raport Axi Immo - polski rynek magazynowy w III kw. 2021 r.
- Spektakularny popyt na magazyny
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport

Ostatnio zmieniany w środa, 12 styczeń 2022 12:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe