Zaloguj się

Arvato z obsługą logistyczną dla GUESS

  •  Oprac. M. T.
  • Kategoria: Logistyka
Fot. Arvato SCS Fot. Arvato SCS

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce podpisało umowę o współpracy z firmą GUESS. Obsługę logistyczną nowego klienta spółka realizuje w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania. Inwestycja opiewa na około 10 milionów złotych.

Realizowane usługi dotyczą zarówno kanału B2C (wysyłki zamówień klientów indywidualnych do kilkudziesięciu krajów w Europie i poza nią), jak i kanału B2B (np. zaopatrzenie marketplace-ów). W pierwszym roku współpracy Arvato SCS zatrudni około 100 osób, a w szczycie sezonu liczba ta może się nawet podwoić.

- Otwarcie w pełni dedykowanego Centrum Obsługi E-Commerce to efekt dobrej współpracy obu firm, osiągniętej pomimo wielu niewiadomych związanych z pandemią, podczas której narodził się ten projekt. Nowe polskie centrum dystrybucyjne uzupełnia cel logistyczny GUESS na rok 2021, ukierunkowany na wzmocnienie usługi omnichannel w Europie Północno-Wschodniej i zapewnienie możliwości dystrybucyjnych na kolejne lata – mówi Marcello De Melgazzi, European Logistics Director w GUESS.

W centrum logistycznym świadczone są takie usługi, jak: przyjęcie dostaw, magazynowanie, komisjonowanie i pakowanie, zarządzanie zwrotami, a także usługi dodatkowe VAS dla asortymentu obejmującego odzież, torebki, obuwie oraz akcesoria. Całość operacji realizowana jest w oparciu o system informatyczny WMS SAP Arvato, specjalnie skonfigurowany na potrzeby klienta na infrastrukturze magazynowej zaprojektowanej, zakupionej oraz zainstalowanej przez Arvato Supply Chain Solutions.

– Cieszymy się, że kolejna międzynarodowa marka z branży fashion dynamicznie rozwijająca e-sprzedaż, zdecydowała się na dywersyfikację swoich operacji logistycznych i powierzenie obsługi tego wymagającego sektora naszej firmie. Rozmowy handlowe, projektowe oraz samo uruchomienie projektu były prowadzone przy zastosowaniu nowoczesnych metod komunikacji, zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim pracy profesjonalnego i doświadczonego w tego typu wdrożeniach zespołu - tłumaczy Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

O zarządzaniu magazynami czytaj także:
- ID Logistics zarządza nowym centrum logistycznym e-commerce ManoMano
- Amazon otwiera w Świebodzinie robotyczne centrum logistyczne oraz STEM Kindloteki
- MLEKOVITA uruchomiła największe centrum logistyczne w branży mleczarskiej
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne

Ostatnio zmieniany w środa, 12 styczeń 2022 13:15
Zaloguj się by skomentować