Zaloguj się

DACHSER z nowym programem przewozów czarterowych

Fot. Dachser Fot. Dachser

DACHSER Air & Sea Logistics na mocy długoterminowej umowy wzmocni swój program czarterowy na trasie między Hongkongiem a Europą. Dzięki temu globalny dostawca usług logistycznych w okresie od stycznia 2022 r. do marca 2024 r. będzie mógł zagwarantować swoim klientom stałą zdolność przewozową frachtu lotniczego.

Trasa Hongkong-Liège w obu kierunkach będzie obsługiwana przez Boeinga 747-400F. Samolot będzie latał o stałych porach i może pomieścić do 100 ton ładunku.
- Zapotrzebowanie na fracht lotniczy jest rekordowo wysokie, a zdolności przewozowe są bardzo ograniczone. Dlatego nadal będziemy polegać na własnej silnej sieci lotniczej i planować jej przepustowość z dużym wyprzedzeniem i długoterminowo - powiedział Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER.

Elastyczność dzięki alternatywnym trasom

Aby uniknąć wąskich gardeł, DACHSER Air & Sea Logistics działa na mniejszych lotniskach, takich jak Liège w Belgii. Lokalizacja ta jest dobrze połączona z siecią transportu drogowego DACHSER, co z kolei przyspiesza procesy odbioru i dostawy przesyłek.
- Nasza zintegrowana sieć transportowa umożliwia nam świadczenie kompleksowych usług logistycznych, czyli dostawę z fabryki do klienta końcowego. Szczególnie w tak trudnych czasach zapewnienie stabilnych i niezawodnych operacji transportowych wymaga inteligentnych i kreatywnych rozwiązań - podkreślił Stroh.

Tworząc własną sieć transportu lotniczego o dostosowanej do potrzeb przepustowości, DACHSER zapewnia swoim klientom bezpieczeństwo i stabilność połączeń na najważniejszych trasach między Europą, Azją i USA w okresie dużego niedoboru zdolności przewozowej. Tylko w 2021 r. globalny dostawca usług logistycznych obsłużył 175 lotów obejmujących dwanaście regularnie obsługiwanych miejsc wysyłki i 15 destynacji.

Źródło: Dachser

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Ceva Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV Lithium Battery
- Kuehne+Nagel oferuje klientom zrównoważone paliwo dla wszystkich przesyłek lotniczych
- Lotnictwo zmierza w zielonym kierunku
- FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią
- W mobilności lotniczej odbiegamy jeszcze od Europy Zachodniej

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 13 styczeń 2022 09:21
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe