Zaloguj się

Transporeon przejmuje firmy SupplyStack i Nexogen

Przejęcie pozwala firmie Transporeon m.in. na dodanie multimodalnych i częściowych możliwości do swojej globalnej platformy zarządzania transportem, która liczy ponad 1300 załadowców, ponad 100 detalistów i ponad 130 000 dostawców usług logistycznych i przewoźników.

Przejęcie SupplyStack
Klienci Transporeon uzyskają dostęp do kompleksowego systemu planowania i realizacji transportu multimodalnego i częściowego, wspierającego automatyzację i optymalizację przepływów transportowych. Załadowcy i spedytorzy będą mogli jeszcze lepiej zautomatyzować planowanie, zlecanie i realizację transportu. Po okresie integracji klienci SupplyStack uzyskają również dostęp do sieci przewoźników Transporeon, usług platformowych, usług związanych z zakupem frachtu i zarządzaniem stawkami, jak również do usług związanych z przydzielaniem spotów, rozliczaniem ładunków i audytem.

- W łańcuchu dostaw rośnie zapotrzebowanie na poprawę przejrzystości i obniżenie kosztów, przy jednoczesnym zapewnieniu bardziej zrównoważonego transportu towarów. Dodanie do naszej platformy funkcji planowania i realizacji transportu multimodalnego i częściowego poprzez przejęcie SupplyStack zapewni naszym klientom poziom elastyczności niezbędny do osiągnięcia tego celu - mówi Stephan Sieber, CEO Transporeon.

Przejęcie Nexogen
Aby pomóc operatorom w optymalnym dysponowaniu flotami, Transporeon przejmuje Nexogen, firmę specjalizującą się w planowaniu transportu drogowego za pomocą sztucznej inteligencji. Firma, oferująca usługi Software as a Service (SaaS), pomaga przewoźnikom i właścicielom aktywów poprawić efektywność poprzez optymalizację dopasowania zamówień do ciężarówek, kierowców i tras. W ten sposób Nexogen redukuje całkowite koszty transportu towarów, puste przebiegi i czas oczekiwania.

Źródło: Transporeon

O innych przejęciach firm czytaj także:
- Allegro przejmuje X-PRESS Couriers
- Ceva Logistics przejmuje Cargex i umacnia się w Ameryce Łacińskiej
- Rhenus przejmuje C. Hartwig Gdynia
- Apaczka przejmuje Sendit
- Grupa Raben przejmuje Grupę BAS
- ID logistics przejmuje GVT Transport & Logistics

Zaloguj się by skomentować