Zaloguj się

White Star Logistics wybuduje park przemysłowy w Toruniu

  •  Oprac: M. T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma White Star Logistics inwestuje w park przemysłowo-logistyczny zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji, który zlokalizowany będzie w mocno zurbanizowanej części Torunia, w bezpośredniej bliskości drogi ekspresowej S10. Park logistyczny będzie łączył powierzchnię typu BIG BOX i małe moduły typowe dla logistyki i produkcji miejskiej, w których istotną część będzie stanowiło zaplecze biurowe.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: Pierwsza z hal będzie miała powierzchnię 27.186 m kw., a hala B - 21.426 m kw., czyli łącznie niemal 50 tys. m kw.

- Toruń obecnie bardzo szybko się rozwija, a atutem miasta jest na pewno dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Ratusz stworzył tam strefę inwestycyjno-logistyczną Toruń-Wschód, w której już działa kilku dużych operatorów logistycznych i rozwijane są projekty produkcyjne. Tworząc nasze projekty chcemy koncentrować się zarówno na dojrzałych rynkach, jak i takich, których perspektywy rozwoju są największe, stąd decyzja o inwestycji w Toruniu. Ten region ma szansę stać się wkrótce jedną z kluczowych dla biznesu lokalizacją, zwłaszcza że współpraca z lokalną administracją sprawia, że region jest atrakcyjnym miejscem dla tego typu inicjatyw - mówi Bartosz Szewczyk, Managing Partner w White Star Real Estate.

Atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja, która zapewnia pracownikom sprawny dojazd na miejsce, co jest kluczowe dla najemców podobnych obiektów. Teren jest świetnie skomunikowany z miastem - w pobliżu są przystanki tramwajowe i autobusowe i zaplecze produkcyjne dla wielu branż. Z kolei węzeł autostrady A1 jest położony w odległości ok. 4 km od parku.

Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych miejscach w Polsce. Wszystkie budynki, które powstają w ramach projektu będą posiadały certyfikaty środowiskowe w systemie BREEAM na poziomie co najmniej very good. White Star Logistics w pierwszych 3 latach zamierza zrealizować w Polsce osiem projektów magazynowych o łącznej powierzchni docelowej ponad 500 tys. m kw. Budżet tych projektów ma wynieść 350 mln euro.

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- 7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills Investment Management
- Raport Cushman & Wakefield - Marketbeat Polska - III kwartał 2021 roku
- Raport Axi Immo - polski rynek magazynowy w III kw. 2021 r.
- Spektakularny popyt na magazyny
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe