Zaloguj się

GXO uruchomi zautomatyzowane centrum logistyczne e-commerce w Czechach

  •  Oprac. M. T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma GXO, zajmująca się logistyką kontraktową, podpisała wieloletnią umowę z zooplus AG. Umowa obejmuje projekt, uruchomienie i zarządzanie zautomatyzowanym centrum logistycznym w miejscowości Bor w Czechach. Kontrakt zakłada stosowanie opakowań w 100% nadających się do recyklingu.

Rozpoczęcie działalności GXO dla zooplus AG planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku w nowo wybudowanym centrum logistycznym o powierzchni 60.000 m kw., w którym pracować będzie zespół 700 pracowników. Obiekt będzie wykorzystywał zautomatyzowane procesy pakowania i sortowania, a także technologię przenośników, która podnosi bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. GXO spodziewa się również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia opakowań, które również w 100% będą nadawały się do recyklingu.

- Wzrost sprzedaży detalicznej online w sektorze artykułów zoologicznych wymaga zwiększenia możliwości operacyjnych na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Christian Neumayer, dyrektor działu Fulfillment and Quality w zooplus. - Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z GXO, która dodatkowo wspiera naszą ofertę zorientowaną na klienta i wzmacnia niezawodność, odporność i wydajność naszej platformy logistycznej. Będziemy teraz w stanie znacznie zwiększyć naszą dzienną zdolność produkcyjną i reagować szybciej, a nawet bardziej indywidualnie na regionalne różnice w potrzebach klientów, aby dalej wspierać rozwój zautomatyzowanych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

Źródło: GXO

O zarządzaniu magazynami czytaj także:
- ID Logistics zarządza nowym centrum logistycznym e-commerce ManoMano
- Amazon otwiera w Świebodzinie robotyczne centrum logistyczne oraz STEM Kindloteki
- MLEKOVITA uruchomiła największe centrum logistyczne w branży mleczarskiej
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne

Ostatnio zmieniany w piątek, 14 styczeń 2022 12:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe