Zaloguj się

Coca-Cola ogranicza emisję CO2 dzięki CHEP

  •  Oprac. M. T.
  • Kategoria: Logistyka

Strategia Coca-Cola „Net Zero 2040” zakłada osiągnięcie przez firmę zerowej emisji CO2 do roku 2040. Firma korzysta z rozwiązań poolingowych CHEP, w ramach których wynajmowane palety są współdzielone i ponownie wykorzystywane, co pozwala na wymierne korzyści środowiskowe.

Za sprawą palet wielokrotnego użytku CHEP (w tym neutralnej węglowo ćwierćpalety 600x400) spółka CC HBC tylko w 2021 roku była w stanie ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 521 ton (równowartość 12 kursów w pełni załadowanej ciężarówki dostawczej wokół Ziemi). Włączenie palet CHEP w łańcuchy dostaw firmy oszczędziło także 450 drzew potrzebnych na produkcję nowych palet oraz zredukowało generowane odpady o 68 ton

Zgodnie z naszą Misją Zrównoważonego Rozwoju konsekwentnie podejmujemy konkretne działania, aby minimalizować nasz wpływ na środowisko. W październiku tego roku Coca-Cola Hellenic ogłosiła swoje nowe zobowiązanie, które zakłada, aby do 2040 roku zredukować do zera emisje CO2 w całym naszym łańcuchu wartości, z tego względu poszukujemy partnerów, którzy mają zbieżne cele – mówi Ksenja Todić, Dyrektor Łańcucha Dostaw w Polsce i Krajach Bałtyckich Coca-Cola HBC. – Zdajemy sobie sprawę, jak dużą rolę w globalnej emisji CO2 odgrywają transport i łańcuchy dostaw, dlatego współpraca z CHEP ma dla nas kluczowe znaczenie.

Firma CHEP osiągnęła już neutralność węglową swoich operacji (zakres 1 i 2) mierzoną wg protokołu Greenhouse gas (GHG). Misją firmy pozostaje wspieranie proekologicznego rozwoju łańcucha dostaw swoich partnerów poprzez dostarczanie zrównoważonych rozwiązań, które umożliwiają zamykanie obiegu, optymalizację procesów oraz redukcję strat i marnotrawstwa zasobów.

Na polu naszej współpracy z Coca-Coca HBC zdołaliśmy wypracować wzajemne wsparcie i zaufanie, które pozwoli nam dalej wspólnie dążyć do osiągania wymiernych korzyści środowiskowych – podkreśla Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje bałtyckie, CHEP.

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Naukowcy Łukasiewicza opracują inteligentne opakowanie zwrotne dla zakupów przez internet i nie tylko
- Nowa polityka zarządzania opakowaniami w LPP
- Tetra Pak chce tworzyć zrównoważone opakowania
- Polscy Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego wybrani!
- Panattoni przechodzi na zieloną energię

Zaloguj się by skomentować