Zaloguj się

Niższa emisja CO2 dzięki współdzielonym ciężarówkom

Firma CHEP zorganizowała wspólne trasy transportowe dla firmy WEPA. Dzięki projektowi współdzielenia ciężarówek udało się zmniejszyć emisję CO2 o 113,8 ton, a puste przebiegi o 141.000 kilometrów rocznie.

Projekt jest częścią rozwiązań Współpracy Transportowej CHEP - programu mającego na celu optymalizację logistyki w taki sposób, aby przy wsparciu analiz Big Data badających miliony ruchów paletowych na terenie Europy, identyfikować punkty synergii w łańcuchach dostaw oraz stwarzać możliwość transportu z innymi partnerami, jak i firmą CHEP. Program jest realizowany od siedmiu lat i obejmuje ponad 240 klientów CHEP w Europie.

WEPA i CHEP współużytkują razem 12 tras w czterech krajach: w Polsce, Francji, Niemczech i Włoszech. Obaj partnerzy współpracują w celu współdzielenia przestrzeni ładunkowej pojazdów ciężarowych (np. łącząc dostawy i odbiory palet CHEP z dostawami produktów WEPA), aby zoptymalizować trasy i zmniejszyć liczbę pustych przebiegów. Taki model współpracy przynosi roczne oszczędności w wysokości 113,8 ton CO2 i 141.000 „pustych” kilometrów, których udaje się uniknąć, realizując wspólne transporty.

- Udział w tym projekcie to dla naszej firmy ekscytujący krok w kierunku rozwoju współpracy logistycznej. Zrównoważony rozwój był i jest priorytetem we wszystkich naszych decyzjach, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz partner logistyczny, firma CHEP, wyznaje te same wartości i nieustannie dąży do wprowadzania ulepszeń – mówi Sebastian Schulte, Head of Supply Chain w firmie WEPA.

Partnerstwo WEPA z CHEP rozpoczęło się w 2006 r., kiedy to europalety CHEP (1200 x 800) zostały włączone do łańcucha dostaw WEPA w Niemczech. Z biegiem lat współpraca obu firm rozszerzyła się na Włochy, Polskę, Francję i Wielką Brytanię. Wykorzystanie palet wielokrotnego użytku firmy CHEP, które są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, pomogło również zmniejszyć wpływ WEPA na środowisko.

- Rozwijanie współpracy z firmami z segmentu FMCG, takimi jak WEPA, ma kluczowe znaczenie w świecie, który zmaga się z problemem stale rosnącego popytu i konieczności zmniejszenia śladu środowiskowego. Zwłaszcza ten drugi czynnik stał się w ostatnim okresie wyjątkowo istotny – dodaje Peter Adamczyk, Director European Key Accounts w CHEP.

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Naukowcy Łukasiewicza opracują inteligentne opakowanie zwrotne dla zakupów przez internet i nie tylko
- Nowa polityka zarządzania opakowaniami w LPP
- Tetra Pak chce tworzyć zrównoważone opakowania
- Polscy Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego wybrani!
- Panattoni przechodzi na zieloną energię

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 styczeń 2022 12:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe