Zaloguj się

Panattoni z nowym obiektem wysokiego składowania dla branży budowlanej

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, rozbudowuje kampus firmy K-Flex w Uniejowie. Po zrealizowaniu blisko 60 000 m kw. w ramach 4 budynków, teraz deweloper dostarczy 6500 m kw. Wiodący producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej już w marcu br. skorzysta z 15-metrowego obiektu wysokiego składowania. Pozwoli on na obsługę rosnącego zapotrzebowania klientów K-Flex z branży budowlanej zarówno w Europie, Azji, jak i USA. Obie firmy planują już kolejne etapy rozbudowy kompleksu w Uniejowie.

Współpraca kwitnie w Uniejowie. Firma K-Flex Polska, będąca częścią globalnego producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, po raz kolejny stawia na Panattoni. Wszystkie obiekty przedsiębiorstwa w kraju zostały zrealizowane w ramach kampusu w Uniejowie, właśnie przez lidera rynku nieruchomości przemysłowych. Deweloper dostarczył dotychczas 4 budynki o łącznej powierzchni 59 300 m kw. Pierwszy powstał w 2014 roku, kiedy Panattoni w ramach inwestycji BTS zrealizowało aż 16 000 m kw. powierzchni. Ostatnia inwestycja dla K-Flex została dostarczona na przełomie 2020 i 2021 r. – przed zakładanym terminem – i zajęła 9300 m kw.

– K-Flex w grze o swój rozwój w regionie i nie tylko, postawiła na Panattoni, a dotychczasowe realizacje i planowane kolejne potwierdzają trafność tej inwestycji. W ramach uniejowskiego kompleksu realizujemy zarówno powierzchnię magazynową, jak i produkcyjną, co pozwala na optymalizację działań i sprawne dostosowywanie się do oczekiwań klientów – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS, Panattoni.

Z kolejną realizacją dla K-Flex Panattoni ruszyło we wrześniu 2021 r. Tym razem deweloper dostarczy magazynowo-produkcyjny obiekt wysokiego składowania o powierzchni 6500 m kw., który zostanie oddany do użytku już w marcu 2022 r. Zwiększona do 15 m. wysokość pozwoli w większym stopniu wesprzeć rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu w Uniejowie, odpowiadającą na zapotrzebowanie klientów z branży budowlanej na trzech kontynentach. Produkty wytwarzane przez przedsiębiorstwo w ramach kompleksu docierają zarówno do Europy, USA, jak i Azji (m.in. Korea Płd., Wietnam i Malezja).

Lokalizacja strzałem w środek (tarczy).
Uniejów, w którym cały czas rozbudowywany jest kompleks K-Flex, położony jest zaledwie 50 km od geograficznego środka Polski. Lokalizacja w centralnej części kraju i ok. 10 minut drogi od autostrady A2 pozwala na sprawne dotarcie do kluczowych rynków w Polsce i Europie – m.in. Łodzi, Warszawy, Poznania, czy Berlina.

Współpraca, do której chce się wracać.
Kolejna kooperacja K-Flex i Panattoni potwierdza atrakcyjność dewelopera, jako partnera w rozwoju. Przekonali się o tym wcześniej przedstawicieli wielu sektorów – od e-commerce, przez logistykę po branżę odzieżową. Lider rynku nieruchomości przemysłowych dostarczył ponad milion m kw. powierzchni dla firmy Amazon – światowego giganta sprzedaży online. Ponad 200 000 m kw. wynajął w obiektach Panattoni jeden z największych operatów logistycznych na świecie – DSV. Z blisko 100 000 m kw. w ramach dwóch realizacji korzysta firma LPP – największy producent odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej, który dzięki współpracy z deweloperem cały czas poszerza zasięg ekspansji na zagraniczne rynki.

Czytaj więcej:
POWSTAJE KOLEJNY GIGANT - PANATTONI PARK BŁONIE III
SPEKTAKULARNY POPYT NA MAGAZYNY
NOWY PROJEKT MAGAZYNOWO-LOGISTYCZNY O POWIERZCHNI 65.000 M KW. W POLSCE CENTRALNEJ

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 24 styczeń 2022 11:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe