Zaloguj się

Sukces innowacyjnego sortera produktów mrożonych Frigo Logistics w Auchan

  •  Oprac. T. J.
  • Kategoria: Logistyka

Frigo Logistics, operator logistyczny dla produktów mrożonych oraz sieć sprzedaży detalicznej - Auchan Retail Polska - rozszerzają współpracę, co przełożyło się na powierzenie Frigo Logistics obsługi dystrybucyjnej kolejnych 34 nowych placówek sieci. Sprawny przebieg obsługi zapewnia m.in. wykorzystanie sortera Frigo Logistics, pierwszego tak zaawansowanego technologicznie rozwiązania z zakresu automatyki magazynowej w Polsce.

Auchan to kolejna z największych sieci handlowych, z którą Frigo Logistics z powodzeniem kontynuuje współpracę. W ramach dotychczasowych działań, od maja ubiegłego roku liczba obsłużonych przez operatora kartonów dla Auchan przekroczyła symboliczny 1 milion. Operacje, w ramach współpracy, realizowane są na całą Polskę wprost z magazynu w Radomsku (woj. łódzkie). Odbywają się one w modelu cross-dock, czyli bez magazynowania. Towary trafiające od producentów do centrum dystrybucyjnego są od razu rozdzielane i tego samego dnia przewożone do 124 sklepów Auchan w całym kraju. Wykorzystanie nowoczesnego sortera pozwala na sprawną i szybką kompletację towarów w temperaturze do -18°C oraz wspiera pracowników w pracy w wymagających warunkach, jakie panują w mroźni. Każdego dnia w centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics w Radomsku kompletowanych jest kilkanaście tysięcy kartonów.

- Głęboko mrożone produkty spożywcze muszą być dystrybuowane w kontrolowanych warunkach, a to wymaga dynamicznego oraz bezpiecznego działania na każdym etapie. Cieszymy się z zaufania naszych partnerów, którzy każdego dnia powierzają nam to odpowiedzialne zadanie. Szczególnie cieszy nas poszerzanie współpracy transportowej, bo właśnie ono świadczy o zadowoleniu sieci Auchan ze wspólnych działań. Sorter produktów mrożonych skutecznie wspiera naszą pracę i odpowiada na zmieniające się w ciągu roku zapotrzebowanie sieci - mówi Jarosław Kołodziejski, Dyrektor Operacyjny Frigo Logistics.

- Podjęcie współpracy z Frigo Logistics w maju ubiegłego roku było dla nas ważną strategicznie decyzją, istotną z punktu widzenia dalszego rozwoju i optymalizacji systemu zaopatrzenia i dystrybucji produktów głęboko mrożonych dla całej naszej sieci. Dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumenta, podobnie jak sama sytuacja rynkowa, oznaczały potrzebę pozyskania partnera, z którym wspólnie będziemy mogli zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi - tak w sklepach stacjonarnych, jak i przy zakupach online. Minione miesiące pokazały, jak trafny był nasz wybór – mówi Piotr Dopierała, dyrektor Logistyki i Supply Chain w Auchan Retail Polska.

Działanie sortera do produktów mrożonych Frigo Logistics można zobaczyć na filmie:

Źródło: Auchan Polska

O automatyzacji czytaj także:
Czy automatyzacja procesów produkcyjnych sprosta wyzwaniom branży automotive?
GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation
Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
FM Logistic inwestuje w autonomiczne roboty w magazynach
Mobile Industrial Robots opublikowało wyniki badań dotyczących automatyzacji intralogistyki
Strategia automatyzacji

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 25 styczeń 2022 10:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe