Zaloguj się

Autonomiczne roboty Geek+ w centrach dystrybucji Decathlon

  •  Oprac. M. K.
  • Kategoria: Logistyka

Geek+, firma rozwijająca technologię robotyki AI, oraz Decathlon, jeden z największych na świecie sprzedawców detalicznych artykułów sportowych, zakończyli wdrożenie setek autonomicznych robotów mobilnych w trzech europejskich centrach dystrybucji. Celem wdrożenia było zautomatyzowanie platformy logistycznej e-commerce Decathlon.

Modernizacja trzech centrów, zlokalizowanych w Castelnau we Francji, w Łodzi w Polsce oraz w Kampanii we Włoszech, wykorzystuje technologię AMR firmy Geek+, umożliwiając firmie Decathlon zwiększenie pojemności magazynowej, usprawnienie procesów logistycznych oraz lepszą obsługę rozwijającej się bazy klientów internetowych w tych krajach. Obie firmy od dawna współpracują w zakresie dostarczania doskonałych usług logistycznych w Azji. Tym razem Decathlon ponownie powierzył przeprowadzoną w ciągu ostatnich sześciu miesięcy modernizację swoich magazynów firmie Geek+. Najnowocześniejsze technologie AMR i AI zapewniają firmie Decathlon wysoki stopień elastyczności.

- Ostatnie dwa lata stanowią punkt zwrotny w tym, jak ludzie korzystają z e-handelu, a my jesteśmy zobowiązani do zapewnienia usług na najwyższym poziomie. W Geek+ znaleźliśmy świetnego partnera z elastycznym i skalowalnym rozwiązaniem opartym na robotach, spełniającym oczekiwania naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej transformacji logistycznej w Europie - mówi Sébastien Alcasena, Logistics Transformation Manager w Decathlon.

Nowe oczekiwania klientów w zakresie handlu elektronicznego - większa liczba zamówień i zwrotów, dostawy jeszcze tego samego lub następnego dnia oraz niemal perfekcyjna dokładność - przyniosły nowe wyzwania dla detalistów i konieczność rozwiązania problemu wąskich gardeł logistycznych. Decathlon, posiadający 1045 sklepów w 25 krajach europejskich, wymaga wysoce elastycznego i szybkiego łańcucha dostaw i sięgnął po rozwiązania typu "goods-to-person" firmy Geek+ w celu optymalizacji logistyki B2C.

- Decathlon położył szczególny nacisk na skalowalność na poziomie międzynarodowym, szukając partnera w zakresie automatyzacji w poszukiwaniu rozwiązania, które mogłoby sprostać szybkiemu wzrostowi i wyzwaniom związanym z ich działalnością e-commerce. Geek+ ma wyjątkową pozycję, aby wspierać ten cel, mając na swoim koncie udane projekty w Chinach oraz w szerszym regionie Azji i Pacyfiku, które pozwoliły na dwucyfrowy wzrost przepływów magazynowych w Decathlon - dodaje Jacksona Zhang, wiceprezes Geek+ Europe.

Geek+ stworzył nowe rozwiązanie w kategorii robotyki dla każdego centrum dystrybucji, wykorzystując setki robotów kompletacyjnych serii P, jak również RoboShuttle, rozwiązanie AMR nowej generacji Geek+ typu "tote-to-person". Liczba i konfiguracja robotów AMR działających w centrach dystrybucyjnych Decathlon może być łatwo dostosowana do wahań wolumenu zamówień w szczycie sezonu. W przeciwieństwie do tradycyjnej infrastruktury, systemy AMR pozwalają na elastyczną konserwację i modyfikację bez przerw w świadczeniu usług.

O automatyzacji czytaj także:
GEFCO testuje autonomiczne roboty mobilne
Czy roboty mobilne staną się nieodłączną częścią magazynów?
Mobile Industrial Robots i Logitrans nawiązują współpracę strategiczną
Czy automatyzacja procesów produkcyjnych sprosta wyzwaniom branży automotive?
Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
Strategia automatyzacji

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Zaloguj się by skomentować