Zaloguj się

Dachser ułatwia wymianę handlową ze Wschodem

W ramach usługi Cargoplus firma DACHSER oferuje transport międzynarodowy przesyłek drobnicowych, częściowych, całopojazdowych oraz ponadgabarytowych do i z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Maghrebu i Turcji. Ważną rolę w tym łańcuchu dostaw odgrywa m.in. polski oddział w Strykowie, skąd realizowane są bezpośrednie połączenia drobnicowe do Moskwy, Kaliningradu czy Niżnego Nowogrodu.

Według danych GUS rośnie eksport na rynek rosyjski, który w pierwszym kwartale 2021 r. wyniósł 8,1 mld zł, co oznacza wzrost o 0,6 mld złotych rok do roku. Polskie firmy wychodzące poza rynki Unii Europejskiej chętnie wybierają też Turcję, głównie ze względu na relatywnie bliską odległość oraz wielkość rynku. Od stycznia do lipca 2021 r. rodzimi eksporterzy sprzedali klientom znad Bosforu towary o wartości 1,5 mld euro (+23 proc. r/r). Atrakcyjnym kierunkiem dla polskich przedsiębiorców jest również Afryka. W 2020 roku o 25 proc. wzrósł obrót między Polską a Marokiem, który po raz pierwszy przekroczył miliard dolarów. Stabilny trend wzrostowy utrzymuje się także w wymianie handlowej między Polską a Tunezją, gdzie w 2019 roku obroty wzrosły o 10,9 proc. rok do roku, osiągając poziom 419,3 mln USD. Eksport z Polski do Tunezji w tym okresie wyniósł 135,4 mln USD (+6,1 proc.), a import 283,9 mln USD (+11,8 proc.).

DACHSER Cargoplus to całe spektrum usług związanych z transportem pomiędzy Europą a Rosją i krajami Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) tj. Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mongolia, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina czy Uzbekistan, Maghrebu – Algierią, Marokiem i Tunezją oraz Turcją. Obejmuje eksport i import przesyłek drobnicowych, częściowych (LTL), całopojazdowych (FTL) oraz ponadgabarytowych

- Za usługę Cargoplus odpowiada zespół ekspertów z zakresu transportu międzynarodowego z Polski, Niemiec, Francji, Czech, Belgii. Holandii., Hiszpanii oraz Portugalii. Mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by wykorzystując sieć European Logistics i kompetencje poszczególnych oddziałów realizować duże, skomplikowane projekty transportowe na specyficznych rynkach krajów WNP i Maghrebu oraz Turcji. To jednostka do zadań specjalnych, która jest w stanie sprostać nawet takim wyzwaniom jak dostawy do krajów arabskich, na Bliski i Środkowy Wschód czy drogą lądową z Chin do Europy – podkreśla Michał Simkowski, Prezes DACHSER Polska.

- Eksperci Cargoplus pomagają w przygotowaniu wszelkich wymaganych dokumentów, doradzają w sprawie zabezpieczenia ładunku, pakowania oraz współpracują z urzędami i organami celnymi. Kluczowa jest w tym przypadku znajomość warunków handlowych oraz przepisów prawnychWe współpracy z oddziałami Cargoplus z innych krajów tworzymy projekty „szyte na miarę”, uwzględniając rodzaj ładunku, sytuację rynkową, specyfikę branży oraz wymagania poszczególnych krajów - podkreśla Kamila Filipiak, Operations Manager Cargoplus Polska.

Źródło: DACHSER

O transporcie drogowym czytaj także:
- GEFCO Polska realizuje regularny transport towarów do Maroko
- Pakiet mobilności - i co dalej?

Ostatnio zmieniany w środa, 26 styczeń 2022 12:19
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe