Zaloguj się

Lockheed Martin wdroży cyfrowego bliźniaka Siemensa

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Lockheed Martin Aeronautics podpisał długofalowy kontrakt z firmą Siemens. Amerykański koncern przemysłu obronnego wykorzysta platformę Xcelerator Siemensa do przeprowadzenia transformacji cyfrowej. Bazujące na technologii cyfrowego bliźniaka rozwiązanie umożliwia szybkie wdrażanie innowacji i ich bieżącą walidację w fazie projektowania, wytwarzania oraz użytkowania. Xcelerator pozwoli zoptymalizować tworzenie, integrację i rozszerzanie istniejących zasobów danych i systemów.

Oprogramowanie platformy Xcelerator ma wesprzeć transformację cyfrową potentata przemysłu obronnego USA. Celem wdrożenia rozwiązania jest przyspieszenie cyklu projektowania i wdrażania projektów, obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie innowacyjności.

- Lockheed Martin Aeronautics jest liderem w branży lotniczej i kosmicznej. Decyzja o współpracy z Siemensem i oparciu transformacji cyfrowej na naszej platformie Xcelerator, pozwoli koncernowi nie tylko zoptymalizować procesy projektowe i produkcyjne, ale także długofalowo zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność firmy - komentuje Tony Hemmelgarn, dyrektor generalny Siemens Digital Industries Software.

Oprogramowanie Siemens Digital Industries Software jest narzędziem wspomagającym transformację cyfrową przedsiębiorstw. Pakiet Xcelerator, dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowego bliźniaka, umożliwia organizacjom przyspieszenie i optymalizację automatyzacji w celu zwiększania ich innowacyjności.

Źródło: Siemens

O cyfryzacji czytaj także:
Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?
Cyfrowy Paszport Pojazdu pomoże kupić używany samochód
Volvo Trucks wynajmuje ciężarówki przez internet dzięki Pergaminowi


Więcej o cyfryzacji pisaliśmy w czasopiśmie LOGISTYKA 6/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

   

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 styczeń 2022 09:18
Zaloguj się by skomentować