Zaloguj się

Aplikacja InPost Mobile z nową funkcjonalnością - zwroty bez druku etykiety

  •  Oprac. T. J.
  • Kategoria: Logistyka

Firma InPost wprowadza usługę „szybkich zwrotów” w aplikacji InPost Mobile, bez konieczności drukowania etykiet. Każdy użytkownik aplikacji będzie mógł dokonać zwrotów bezpośrednio z aplikacji mobilnej, zaraz po odbiorze paczki.

Zwracany towar można nadać w dowolnym Paczkomacie. Sam proces zwrotu przesyłki jest szybki i bardzo intuicyjny. Dodatkowo klient od razu może śledzić w aplikacji drogę powrotną paczki do nadawcy.

- Już teraz każdy użytkownik InPost Mobile może w szybki i wygodny sposób zwrócić swoją przesyłkę. Nie potrzeba do tego żadnej etykiety – wystarczy kod wygenerowany w procesie zwrotu paczki w aplikacji mobilnej InPost i nadanie jej w dowolnym Paczkomacie. To kolejne udogodnienie, które wprowadziliśmy w naszej sieci, obejmującej ponad 16.000 lokalizacji. Przy dynamicznym wzroście zakupów online już 40% kupujących oczekuje wygodnej opcji zwrotu towaru, a aż 64% najchętniej robiłaby to za pośrednictwem Paczkomatów InPost. To potwierdza, że łatwe zwroty towarów kupionych on-line to jeden z najbardziej motywujących czynników do zakupów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Jak zwrócić przesyłkę w aplikacji InPost Mobile?

1. W dolnym menu aplikacji wybierz ikonę ZWRÓĆ
W sekcji „Wyszukaj sklep” zacznij wpisywać nazwę sklepu, do którego chcesz zwrócić przesyłkę. Lista obejmuje sklepy, oferujące usługę zwrotu. Możesz również wybrać paczkę do zwrotu z listy Twoich przesyłek, którą znajdziesz poniżej pola wyszukiwania.

2. Wypełnij dane zwrotu
Uzupełnij dane i kliknij “zwróć przesyłkę”. Jeśli wybrany przez Ciebie sklep nie wymaga akceptacji zwrotu, to tyle – Twój zwrot został zgłoszony. Kod zwrotu znajdziesz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail. 

3. Poczekaj na akceptację zwrotu przez sklep
W przypadku wymaganej akceptacji zwrotu przez sklep, po wypełnieniu formularza, poczekaj na potwierdzenie. Powiadomienie otrzymasz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail, kiedy zwrot będzie można już nadać w Paczkomacie.

4. Przygotuj paczkę ze zwrotem
Spakuj i zabezpiecz przesyłkę. Jeśli używasz tego samego pudełka, usuń starą etykietę. Nie musisz drukować żadnej nowej etykiety – przy nadaniu użyj wygenerowanego w aplikacji kodu zwrotu.

5. Nadaj zwrot w Paczkomacie
Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub wybierz opcje nadania paczki na ekranie Paczkomatu i wpisz kod zwrotu. Skrytka otworzy się automatycznie.

Źródło: InPost

Czytaj więcej:
INPOST FULFILLMENT
INPOST BUDUJE ELEKTRYCZNE STACJE ŁADOWANIA
INPOST WPROWADZA STREFY UŁATWIONEGO DOSTĘPU DLA OSÓB NIEWYSOKICH W PACZKOMATACH

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 styczeń 2022 11:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe