Zaloguj się

Fideltronik Poland zainwestuje 90 milionów złotych w nowoczesną fabrykę elektroniki

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Pierwsza inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w 2022 roku zrealizowana zostanie przez firmę Fideltronik Poland w Suchej Beskidzkiej. Przedsiębiorca deklaruje nakłady w wysokości 90.640.000,00 zł i utworzenie 25 nowych miejsc pracy.

- Nowa inwestycja w Suchej Beskidzkiej, to dla nas możliwość zbudowania innowacyjnego zaplecza technologicznego, jakim będzie Fideltronik Smart Factory, gdzie przeważająca część procesów produkcyjnych zostanie zautomatyzowana i zrobotyzowana, z naciskiem na te aspekty, które w wielu fabrykach nadal wykonywane są ręcznie. Zakwalifikowanie nas do programu PSI, przyspieszyło naszą decyzję o inwestycji; dzięki przyznanej uldze podatkowej zyskaliśmy dodatkowe środki na realizację planów o budowie inteligentnej fabryki w Suchej Beskidzkiej - mówi Miłosław Dziula, wiceprezes i dyrektor finansowy Fideltronik.

Fideltronik Smart Factory to nowa przestrzeń produkcyjna o powierzchni 5 tys. m kw., która będzie zasilana energią elektryczną przy wsparciu instalacji solarnej o mocy 500 kWp. Dzięki niej, w Suchej Beskidzkiej powstanie kompleks produkcyjny o łącznej powierzchni 12 tys. m kw. To także pierwsza decyzja o wsparciu wydana w Suchej Beskidzkiej. Budowany zakład to nie tylko strategiczne wsparcie rozwoju regionu, ale także nowe miejsca pracy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2024 roku.

To druga inwestycja tej firmy realizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W 2014 roku Fideltronik otrzymał zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, w ramach którego rozwinął działalność i wprowadził nowoczesne linie produkcyjne. Fideltronik jako pierwszy realizuje inwestycje w ramach nowych przepisów. Przedsiębiorca skorzysta z wyższej pomocy publicznej, która dla dużych firm wynosi 40%.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Czytaj więcej:
POWSTAJE KOLEJNY GIGANT - PANATTONI PARK BŁONIE III
SPEKTAKULARNY POPYT NA MAGAZYNY
NOWY PROJEKT MAGAZYNOWO-LOGISTYCZNY O POWIERZCHNI 65.000 M KW. W POLSCE CENTRALNEJ

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe