Zaloguj się

Rewolucja w procesie pakowania zamówień

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej zakończył instalację zautomatyzowanego rozwiązania do pakowania, które dopasowuje pudełka do ich zawartości, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na środowisko. Instalacja w centrum logistycznym GXO w Saint-Vulbas w regionie Lyon we Francji umożliwia pełną automatyzację procesu przygotowywania zamówień, co zwiększa wydajność i redukuje koszty, zapewniając jednocześnie większą satysfakcję klienta końcowego.

- Nasze rozwiązanie do pakowania 3D nie tylko wspiera rozwój e-commerce naszego klienta, firmy Amer Sports, to prawdziwa rewolucja w obszarze pakowania - powiedział Bernard Wehbe Dyrektor Generalny GXO na Francję. - Zastosowanie takiego urządzenia jest przykładem naszych znaczących inwestycji w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty wysyłki dla naszych klientów, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania, a na koniec waży, zakleja i etykietuje paczkę przed skierowaniem jej do odpowiedniego transportera. Zmniejszony rozmiar pudełka i wzmocnione narożniki, zwiększają jego trwałość i umożliwiają ponowne wykorzystanie w przypadku zwrotu produktu.

- Nasza współpraca z GXO w centrum logistycznym w Saint-Vulbas potwierdza zaangażowanie firmy Amer Sports w dalsze inwestycje związane z poprawą satysfakcji klientów dzięki lepszemu pakowaniu - powiedział François Besson, EMEA Logistics Development & Execution Manager, Amer Sports.

GXO pracowało nad rozwojem technicznym i testami nowych funkcji urządzenia od lutego 2020 roku. Po ostatecznej weryfikacji i przeszkoleniu pracowników, aktualnie GXO w pełni wykorzystuje możliwości maszyny.

Zaawansowane rozwiązania automatyzacji oferowane klientom przez GXO stanowią kluczowy wyróżnik na rynku, pomagając zwiększyć bezpieczeństwo, efektywność i produktywność. W trzecim kwartale 2021 roku, kiedy GXO po raz pierwszy funkcjonowało jako w pełni niezależna spółka, zostało wdrożonych ponad 1.000 innowacji technologicznych, natomiast poziom automatyzacji centrów logistycznych zwiększył się 139% rok do roku, a zastosowanie systemów typu "towar do człowieka" o 135% rok do roku. GXO otrzymało również ocenę „AA” ESG przyznawaną przez amerykańskiego dostawcę rankingów MSCI, co plasuje ją na pierwszym miejscu w branży.

Źródło: GXO

O automatyzacji czytaj także:
GEFCO testuje autonomiczne roboty mobilne
Czy roboty mobilne staną się nieodłączną częścią magazynów?
Mobile Industrial Robots i Logitrans nawiązują współpracę strategiczną
Czy automatyzacja procesów produkcyjnych sprosta wyzwaniom branży automotive?
Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
Strategia automatyzacji

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 02 luty 2022 10:36
Zaloguj się by skomentować