Zaloguj się

Webfleet Solutions oraz Bridgestone wspierają rozwój elektrycznych flot dostawczych w Europie

Webfleet Solutions i Bridgestone podpisały umowę z hiszpańską firmą Scoobic oferującą lekkie pojazdy dostawcze z napędem elektrycznym, dostarczające przesyłki z magazynu bezpośrednio do klienta. Umowa obejmuje m.in. wyposażenie flot w opony Bridgestone oraz w rozwiązania telematyczne, służące poprawie efektywności zarządzania flotami. Hiszpańska firma Scoobic planuje poszerzyć obsługiwany rynek i rozpocząć działalność także w Polsce.

Firma Bridgestone oraz jego spółka zależna Webfleet Solutions podpisały umowę ze Scoobic Urban Mobility, hiszpańską firmą projektującą i produkującą w pełni elektryczne pojazdy dostawcze, działające w obszarze „ostatniej mili”.

Cieszymy się, że możemy współpracować ze Scoobic. Przyczyniamy się w ten sposób do rozwoju bezpiecznej, bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska mobilności. Dzięki uproszczonemu zarządzaniu pojazdami elektrycznymi, w tym w zakresie ich ładowania i konserwacji, pomagamy firmom eksploatować je w inteligentny i bardziej opłacalny sposób – mówi Daniel Giroud, CSO Bridgestone EMIA.

Umowa obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kraje, w których działa zarówno Scoobic, jak i Webfleet Solution i Bridgestone. Chociaż obecnie usługa jest świadczona w trzech krajach – Hiszpanii, Francji i we Włoszech – to wkrótce zostanie również udostępniona na innych rynkach, takich jak Niemcy, Wielka Brytania oraz Polska.

– W Polsce rynek e-commerce gwałtownie rośnie, przez co zwiększa się zapotrzebowanie na tani i sprawny transport bezpośrednio do domu klienta. Co więcej, coraz częściej klient będzie oczekiwał wykorzystywania we flotach pojazdów elektrycznych, ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną i zbliżające się obostrzenia w poruszaniu się pojazdami spalinowymi w miastach – mówi Dariusz Terlecki.

Warto zauważyć, że według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, tylko w 2021 r. przybyło w Polsce ponad 2,2 tys. nowych punktów ładowania dla pojazdów EV, a w 2022 r. ich liczba wzrośnie do ponad 11,2 tys., co jest potwierdzeniem wzrostowego trendu polskiego rynku „elektryków”.

Zgodnie z podpisaną umową wszystkie nowe pojazdy Scoobic będą wyposażone w platformę WEBFLEET od Webfleet Solutions, która umożliwia efektywne zarządzanie flotą. Dostarcza ona informacji o poziomie i pozostałym czasie ładowania baterii oraz najbliższych punktach ładowania, co pozwala na optymalne zaplanowanie trasy. Platforma informuje również kierowców i menedżerów flot o potrzebie przeprowadzenia kontroli technicznej pojazdów, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo floty i skraca czas przestoju pojazdów.

– Rozwiązanie Webfleet Solutions pozwala flotom dostawczym poprawić obsługę klienta, co jest niezmiernie istotne w dobie rosnącego rynku e-commerce i coraz większych oczekiwań klientów. Dodatkowo zwiększa efektywność zarządzania flotą, co oznacza poprawę płynności realizacji usług i efektywne wykorzystanie floty oraz wpływa na redukcję kosztów – mówi Dariusz Terlecki.

W krajach, których dotyczy umowa, Bridgestone odda do dyspozycji Scoobic całą swoją sieć detaliczną, w skład której wchodzą warsztaty Speedy i First Stop. Dzięki temu Scoobic będzie mieć dostęp do stałej obsługi technicznej floty i najwyższej jakości opon. W Polsce do sieci First Stop należy blisko 80 warsztatów, dzięki czemu firma ma dogodną pozycję do rozwoju.

Źródło: Webfleet Solutions

Wysłuchaj naszych podcastów z ekspertami z firmy Webfleet Solutions:
- Odcinek 12: Jak zarabiać na bezpieczeństwie
- Odcinek 13: Samochód na prąd
- Odcinek 14: Dokąd jedziesz, kierowco?
- Odcinek 17: Jak oszczędzić na paliwie?
- Odcinek 18: Podsumowanie roku w branży TSL

Ostatnio zmieniany w środa, 09 luty 2022 13:34
Zaloguj się by skomentować