Zaloguj się

Action otwiera drugie centrum dystrybucyjne w Polsce

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Międzynarodowa sieć sklepów niespożywczych Action otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Bieruniu . Jest to jedenasty tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action.

Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku i kontynuuje dynamiczny rozwój na tym rynku. Na terenie kraju działa 176 marketów, a marka Action jest obecna we wszystkich województwach. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspierać dalszą ekspansję Action w Polsce.

Dynamiczny rozwój Action rozpoczął się wraz z wejściem na polski rynek, co pokazuje, że Polacy pokochali zakupy w naszych sklepach m.in. za często rotujący asortyment, niskie ceny i dobrą jakość – mówi Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action Polska. – Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się osiągnąć z polskim zespołem pracującym zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych. Plany dotyczące dalszego rozwoju Action w Polsce są nadal ambitne. Będziemy wciąż wzmacniać polski oddział firmy oraz jego łańcuch dostaw.

Jedenaste centrum dystrybucyjne Action rozpoczęło swoją działalność w październiku w Bieruniu. Dzisiejsze oficjalne otwarcie to także kamień milowy dla rozwoju Action w Europie Wschodniej. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu to pierwszy tego typu obiekt poza Holandią, który jest w pełni zarządzany przez Action.

Szybki rozwój sieci Action wymagał dodatkowego zaplecza dystrybucyjnego. Ponieważ od lat specjalizujemy się w najbardziej skomplikowanych realizacjach BTS, takie wsparcie mogliśmy zapewnić, także pod kątem lokalizacji. Ponadto budowę rozpoczęliśmy w lutym ub. roku, a już pod koniec września obiekt był gotowy - komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni,

Budynek ma powierzchnię 60.800 m kw., z czego ponad 58.000 m kw. to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56.000 palet. Pozostałe 2.500 m kw. wypełniają pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez co będzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jak i przyszłe sklepy w Polsce. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie.

– W projekcie budynku połączyliśmy funkcjonalność i dbałość o zrównoważony rozwój, uwzględniając jak najwięcej aspektów przyjaznych dla środowiska – od użytych materiałów, po detale konstrukcyjne i zainstalowane na terenie budynku urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek.

Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 proc. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu korzysta z wielu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i jego otoczeniu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj także:
InPost otwiera centrum logistyczne w Łodzi
SPAR rozbudowuje centrum logistyczne w Czeladzi
Atrakcyjność Górnego Śląska jako zaplecza magazynowego nadal rośnie - kolejna inwestycja 7R

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 14 luty 2022 10:56
Zaloguj się by skomentować