Zaloguj się

Polska spółka Linker Cloud pozyskała 16 mln zł na rozwój sieci fullfilmentowej dla e-commerce

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Spółka oferuje autorskie rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi. Dzięki zebranym funduszom Linker Cloud stworzy wirtualny most łączący świat marek e-commerce z branżą logistyczną.

Platforma dostarczana przez Linker Cloud pozwala na automatyzację procesów związanych zarówno z wysyłką, jak i z kompleksowym procesem obsługi zamówień. Z jej pomocą firmy e-commerce świadczące usługi na kilku rynkach międzynarodowych mogą przekazać wszystkie kwestie związane z logistyką w ręce profesjonalistów, a same skupić się na dalszym rozwoju biznesu.

- Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie, a cross-border dla wielu marek staje się najlepszą strategią na wzrost biznesu. Dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić sieć fulfillmentową, dzięki której sklepy i marki D2C będą mogły szybciej uruchomić sprzedaż w nowym kraju, nie martwiąc się o kwestie logistyczno-operacyjne, bo właśnie od tego jesteśmy my i nasza platforma - mówi Daniel Kierdal, CEO Linker Cloud.

Rozwiązanie dostarczane przez Linker Cloud to inteligentny, wirtualny ekosystem logistyczny oparty na autorskich rozwiązaniach technologicznych. Pozwala na bezpieczną i szybką ekspansję na nowe rynki przy zachowaniu elastyczności operacyjnej oraz najwyższych standardów logistycznych. Sklepy współpracujące z Linker Cloud mogą wysłać pierwsze przesyłki już w tydzień po rozpoczęciu współpracy. Obszar geograficzny sieci pokrywa praktycznie całą Europę, co znaczy, że w większości przypadków paczki do konsumenta końcowego dotrą w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

- Zdecydowaliśmy się na zwiększenie inwestycji w Linker Cloud, widząc dynamiczny rozwój zespołu i produktu. Potencjał rynkowy dla usług fulfillmentowych w cross-border e-commerce jest ogromny, a demokratyzacja tego typu produktów i udostępnienie ich dla szerszego grona klientów będzie jednym z trendów wspierających dalsze wzrosty. Darzymy zespół zarządzający dużym zaufaniem i z chęcią będziemy wspierać ich dalszą ekspansję międzynarodową i ambitny rozwój produktu – podkreśla Jacek Łubiński z Market One Capital.

Czytaj także:
Auchan rozszerza usługi e-commerce
Magazynowe systemy informatyczne w nowej rzeczywistości
Trendy w branży magazynowej na rok 2022

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 14 luty 2022 11:20
Zaloguj się by skomentować