Zaloguj się

Wojna wstrzymała operacje w porcie morskim w Odessie

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Największy terminal kontenerowy na Ukrainie został zamknięty w związku z toczącymi się działaniami wojennymi w tym kraju. 

- To gorzki dzień dla wszystkich kochających pokój ludzi na całym świecie. W najostrzejszych słowach potępiamy inwazję wojsk rosyjskich na niepodległy naród Ukrainy. Jest to akt sprzeczny z prawem międzynarodowym, który niszczy porządek i bezpieczeństwo całej Europy - mówi Angela Titzrath, Dyrektor Generalny Hamburger Hafen und Logistik. - Naszą troskę i współczucie kierujemy do narodu ukraińskiego, który jest teraz wciągany w bezsensowną wojnę. Szczególnym niepokojem napawa nas los 480 pracowników naszego terminalu w porcie w Odessie. Ponieważ na Ukrainie panuje obecnie stan wojenny, prawdopodobnie ukraińscy pracownicy HHLA będą zobowiązani do odbycia służby wojskowej. Porty są częścią infrastruktury krytycznej i są niezbędne do zapewnienia niezbędnego zaopatrzenia. Dlatego oczekujemy, że nasi pracownicy będą mogli kontynuować swoją służbę na lądzie przy terminalu.

Po zamknięciu terminalu, zarządzanego przez niemiecki Hamburger Hafen und Logistik, kolejne duże firmy logistyczne decydują się na wstrzymanie swoich działań na obszarze objętym działaniami wojennymi. Wśród nich są takie firmy jak DB Schenker, Hapag-Lloyd, Maersk, Bunge Ltd, Archer Daniels Midland Company.

Odessa Container Terminal to największy terminal kontenerowy na Ukrainie. Rok 2021 r. zakończył przeładunkiem w wysokości 390 tys. TEU, w całym odeskim porcie zaś 671 tys. TEU.

 

 

Zaloguj się by skomentować