Zaloguj się

Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy

Poczta Polska we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych transportuje zaopatrzenie z magazynów RARS dla uchodźców z Ukrainy napływających do Polski. Kursy z najpotrzebniejszymi przedmiotami realizowane są już od 24 lutego, czyli od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 Poczta Polska obsługuje transporty z magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, które trafiają do miejsc dystrybucji zaopatrzenia na ścianie wschodniej, m.in. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Dzięki sprawnej realizacji zleconych zadań, napływający szerokim strumieniem uchodźcy z Ukrainy na bieżąco otrzymują najpotrzebniejsze przedmioty. Szukający schronienia w Polsce otrzymują przewożone przez pocztowców m.in. koce, łóżka, poduszki, ubrania i inne materiały pierwszej potrzeby, związane z zakwaterowaniem w nowych warunkach. Pocztowe kursy z magazynów RARS do wyznaczonych miejsc docelowych, realizowane są w oparciu o aktualnie zgłaszane potrzeby. Od 24 lutego Spółka zorganizowała już ponad 30 transportów, a na poniedziałek, ostatni dzień trwającego miesiąca, zaplanowanych zostało kilkanaście kolejnych.

Poczta Polska jest spółką posiadającą olbrzymie zaplecze logistyczne i doświadczenie pozwalające realizować transporty niemal w każdej sytuacji, także i teraz w warunkach niestandardowych i najbardziej wymagających. Dzięki współpracy Spółki z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, nasi sąsiedzi potrzebujący pilnej pomocy po przekroczeniu granicy państwowej, otrzymują ją na bieżąco – zaznacza Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Czytaj także:
Wojna wstrzymala operacje w porcie-morskim w Odessie
Kolejny krok w kierunku transformacji cyfrowej Poczty Polskiej
Polska Poczta rozpoczyna testy technologii RFID

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 luty 2022 09:12
Zaloguj się by skomentować