Zaloguj się

Ukraina. Bezpieczeństwo pracowników najważniejsze

DACHSER ogłosił przejęcie i wstrzymanie załadunku wszystkich przesyłek w Ukrainie. 24 lutego Burkhard Eling, CEO DACHSER wydał oświadczenie w sprawie konfliktu zbrojnego w Ukrainie, podkreślając, że konflikt zbrojny będzie miał między innymi istotny wpływ na łańcuchy dostaw w Europie Wschodniej.

Pokój i swobodny przepływ towarów są podstawowymi warunkami rozwoju każdego społeczeństwa. W tym duchu DACHSER w ciągu ostatnich dziesięcioleci rozwinął się jako międzynarodowy dostawca usług logistycznych. Dlatego też głęboko ubolewamy nad sytuacją w Ukrainie. Konflikt zbrojny będzie miał między innymi istotny wpływ na łańcuchy dostaw w Europie Wschodniej – czytamy w opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu CEO jednego z najważniejszych na świecie operatorów logistycznych.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich kierowców przewożących przesyłki w imieniu DACHSER. W związku z tym wprowadziliśmy natychmiastowe przejęcie i wstrzymanie załadunku wszystkich przesyłek w Ukrainie. Dotyczy to wszystkich europejskich przewozów naszego segmentu usług Cargoplus, który specjalizuje się w przewozach FTL i LTL m.in. do krajów WNP, a także wszystkich przewozów w ramach sieci European Logistics, które są obsługiwane na Ukrainie przez naszego partnera ACE. Regularne połączenia ze Strykowa (Polska) do Kijowa zostaną wstrzymane. Wszystkie ciężarówki, które obecnie są jeszcze w drodze na Ukrainę, muszą zostać zwrócone w porozumieniu z klientami. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszym ukraińskim partnerem, który również zamknął swoje magazyny. Jeśli chodzi o przesyłki lotnicze, przestrzeń powietrzna nad Ukrainą została zamknięta. Starty i lądowania nie są możliwe, dlatego należy się spodziewać zatorów na lotniskach zapasowych. Nasze zespoły European Logistics oraz Air & Sea Logistics uważnie śledzą rozwój sytuacji i są w ścisłym kontakcie z naszymi klientami. Dotyczy to również w szczególności ograniczeń w przepływie towarów, które mogą pojawić się w najbliższych dniach w wyniku sankcji ogłoszonych wobec Rosji – poinformował Eling.

Działalność DACHSER w Ukrainie
DACHSER nie posiada własnych oddziałów w Ukrainie, ale współpracuje tam ze swoim partnerem ACE Logistics. Estońska firma jest również partnerem DACHSER w krajach bałtyckich oraz partnerem joint venture w Finlandii. Transport całopojazdowy obsługuje Cargoplus.

Czytaj także:
Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy
Wojna wstrzymała operacje w porcie morskim w Odessie
Polska będzie hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy

Zaloguj się by skomentować