Zaloguj się

Poczta Polska łącznikiem UKRPOSHTA w międzynarodowym ruchu pocztowym

Poczta Polska solidaryzuje się z napadniętą przez Rosję Ukrainą i wysyła pomoc rzeczową, której odbiorcą po stronie ukraińskiej będzie Poczta Ukrainy UKRPOSHTA. Wartość pomocy to ponad 224 tys. złotych, pochodzących ze środków Fundacji „Pocztowy Dar” i spółek z grupy Poczty Polskiej oraz zaprzyjaźnionych firm.

Poczta Polska od początku rosyjskiej agresji na wiele sposobów wspiera Ukrainę. Rozmowy z pocztowcami z Ukrainy toczą się w trybie bieżącym. Często są one przerywane syrenami alarmowymi wzywającymi do zejścia do schronów i wybuchami. W uzgodnieniu z Pocztą Ukrainy, Poczta Polska przejęła m.in. rolę łącznika UKRPOSHTA w międzynarodowym ruchu pocztowym. Dodatkowo Poczta zorganizowała transport z darami dla ukraińskich pocztowców, w tym m.in. konserwy mięsne, mleko w proszku i mus dla dzieci, środki higieniczne i dezynfekujące, chusteczki, karimaty, śpiwory, koce, czy nosze płachtowe do przenoszenia rannych. Wartość wysłanych darów to ponad 224 tys. zł.

- Jesteśmy sercem z mieszkańcami Ukrainy i na wszelkie dostępne nam sposoby jesteśmy stale gotowi do niesienia im pomocy. Nasz transport z pomocą humanitarną będzie stanowił wsparcie przede wszystkim dla pracowników ukraińskiej poczty narodowej i ich rodzin. Pocztowcy z Ukrainy pozostali w kraju i starają się realizować swoje zadania, dbając o zapewnienie ciągłości działania państwa mimo, że jest to obecnie ekstremalnie trudne i niebezpieczne – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

W ramach solidarności z Ukrainą, Poczta Polska przystąpiła także do rządowego programu pomocy naszym dotkniętym wojną sąsiadom. Spółka oddała do dyspozycji odpowiednich struktur państwowych swoje zasoby w zakresie kilkuset miejsc noclegowych w pocztowych ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych oraz hotelu pracowniczym, przewozu obywateli Ukrainy z granicy do wskazanego przez sztaby kryzysowe miejsca w Polsce, specjalnych transportów na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz gotowości do zaoferowania miejsc pracy, w tym na wielu stanowiskach, na których nie jest wymagana znajomość języka polskiego. Uruchomione zostało także specjalne subkonto przez Fundację Pocztowy Dar, na którym zbierane są pieniądze na pomoc Ukrainie, które zostały wykorzystane na zakup rzeczy dla ukraińskich pocztowców. Każdy może pomóc wpłacając środki finansowe na subkonto o numerze: 36 1320 1104 3014 4239 2000 0005.

Czytaj także:
- Wojna na Ukrainie oczami ekspertów
- Ukraina. Bezpieczeństwo pracowników najważniejsze
Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy
Wojna wstrzymała operacje w porcie morskim w Odessie
Polska będzie hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy
- Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich pojedzie do Przemyśla
- Wojna uderza w łańcuchy dostaw. Transport drogowy już sparaliżowany

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 marzec 2022 06:35
Zaloguj się by skomentować