Zaloguj się

Kuehne+Nagel udziela szybkiej pomocy Ukrainie

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Kuehne+Nagel zobowiązała się do udzielenia natychmiastowej pomocy Ukrainie w wysokości 10 mln franków szwajcarskich. Pomoc będzie świadczona w ramach bezpłatnych usług logistycznych na rzecz organizacji pomocowych w zakresie transportu i czasowego składowania zasobów w Ukrainie oraz w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii do lata 2022 roku.

 

Akcja ta jest koordynowana przez istniejące centrum “Emergency and Relief” Kuehne+Nagel w Kopenhadze. W tym celu firma wykorzystuje istniejące międzynarodowe sieci logistyczne we frachcie lotniczym, morskim i drogowym. Towary będą tymczasowo składowane w lokalizacjach logistyki kontraktowej Grupy, również w tych znajdujących się na zachodniej granicy Ukrainy. 
Ponadto pracownicy Kuehne+Nagel mogą osobiście zaangażować się w akcję zbierania funduszy „Koledzy dla kolegów”. Podobnie jak w przypadku podobnych akcji w przeszłości, Kuehne+Nagel podwoi zebraną kwotę darowizny i będzie ściśle współpracować z lokalnym kierownictwem, aby zapewnić, że fundusze zostaną wykorzystane na bezpośrednią pomoc ukraińskim kolegom w potrzebie.

Źródło: Kuhne+Nagel

Czytaj także:
- Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej we Wrocławiu już działa
- Wojna na Ukrainie oczami ekspertów
- Ukraina. Bezpieczeństwo pracowników najważniejsze
Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy
Wojna wstrzymała operacje w porcie morskim w Odessie
Polska będzie hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy
- Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich pojedzie do Przemyśla
- Wojna uderza w łańcuchy dostaw. Transport drogowy już sparaliżowany

Zaloguj się by skomentować