Zaloguj się

DB uruchamia operację Most Kolejowy z pomocą humanitarną dla Ukrainy

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Pierwszy pociąg kontenerowy wyruszył w piątek wieczorem z Seddin w Niemczech przez Kraków w kierunku Kijowa • 15 kontenerów zawiera niezbędne artykuły, takie jak żywność, ciepła odzież i produkty medyczne.

Operacja most kolejowy prowadzona przez DB Cargo i DB Schenker nabiera prędkości. W piątek wieczorem (11.03.22) ze stacji Seddin pod Berlinem wyruszył pierwszy pociąg z pomocą humanitarną dla ludności Ukrainy. Na pociąg załadowano 15 kontenerów. W skład ładunku wchodzą śpiwory, karimaty, pieluchy, żywność w puszkach, woda pitna, ciepła odzież i żywność dla niemowląt. Są to również produkty medyczne, takie jak strzykawki, plastry, bandaże i kaniule. W ten sposób Ukraina otrzyma łącznie 350 ton pomocy humanitarnej.

Kolej zapewnia stabilne połączenie z Ukrainą. Dziś uruchamiamy szybką pomoc – dostarczając to, co jest najbardziej potrzebne. W celu zapewnienia skutecznej pomocy ważne jest stabilne połączenie i doświadczenie w procesach logistycznych – mówi dr Sigrid Nikutta, Member of the Board of Management Deutsche Bahn Group for freight transport i szef DB Cargo.

Jochen Thewes, Chairman of the Board of Management w DB Schenker: – Logistyka umożliwia dostarczanie rzeczy tam, gdzie są potrzebne, szczególnie w dobie kryzysu. Nasz most kolejowy zapewnia, że ogromna gotowość i wsparcie społeczności międzynarodowej, dociera do ludzi w Ukrainie.

W ramach pomocy dla Ukrainy firma Deutsche Bahn utworzyła logistyczną sieć kolejową i drogową, aby transportować pomoc humanitarną z Niemiec bezpośrednio do Ukrainy. Umożliwi to w najbliższych tygodniach przewiezienie transportem drogowym i kolejowym tysięcy ton żywności, wody pitnej i artykułów sanitarnych bezpośrednio do tego kraju.

Zespoły logistyczne DB Cargo i DB Schenker pracują ramię w ramię: darowizny zbierane są za pomocą samochodów ciężarowych w Niemczech. Następnie przesyłki są pakowane do kontenerów i transportowane przez granicę do Ukrainy pociągiem towarowym w ramach europejskiej sieci kolejowej DB Cargo. Jest to możliwe dzięki współpracy polskiego oddziału DB Cargo z koleją ukraińską oraz zespołami DB Schenker znajdującymi się w Polsce.

Grupa DB utworzyła specjalną infolinię dla mostu kolejowego do Ukrainy. Tutaj można zarejestrować fracht i skoordynować jego odbiór, zwłaszcza w przypadku firm i dużych darowizn. Transport jest dla darczyńców bezpłatny do odwołania. Infolinia czynna jest w dni powszednie od 8:00 do 20:00. Numer telefonu: 030-720 220 640, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieć logistyczna Deutsche Bahn może również przyjmować darowizny indywidualne. W tym celu w trzech różnych oddziałach firmy Schenker w Niemczech otwarto punkty zbiórki przyjmujące środki pomocy humanitarnej, które są obecnie szczególnie potrzebne w Ukrainie. Wolontariusze z Niemieckiej Federalnej Agencji Pomocy Technicznej (THW) w Kolonii, Hanowerze i Monachium zapewniają pomoc przy sortowaniu artykułów i ich profesjonalnym przepakowywaniu do transportu kontenerowego.

Źródło: Deutsche Bahn

Czytaj także:
Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej we Wrocławiu już działa
Największy Magazyn Humanitarny Unicef centrum pomocy dla Ukrainy
Logistyka łączy siły, by pomóc Ukrainie

Ostatnio zmieniany w środa, 16 marzec 2022 09:33
Zaloguj się by skomentować