Zaloguj się

DACHSER z nowym połączeniem lotniczym między Europą a Azją

Wojna w Ukrainie, sankcje i związane z tym zamknięcie przestrzeni powietrznej przekładają się na rynek usług frachtu lotniczego. W skali globalnej zdolność przewozowa lotniczego transportu towarowego zmniejszyła się o około 20 procent. W odpowiedzi na tę sytuację DACHSER Air & Sea Logistics w ciągu najbliższych trzech tygodni uruchomi dodatkowy cotygodniowy lot czarterowy na trasie Frankfurt-Szanghaj.

Samolot czarterowy będzie kursował między Europą a Azją raz w tygodniu, zabierając jednorazowo około 100 ton ładunku. – Dokładnie monitorujemy rozwój sytuacji i bardzo szybko zareagowaliśmy na obecne wąskie gardło w przepustowości na trasie między Szanghajem a Frankfurtem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stabilne i niezawodne usługi w tych trudnych czasach – mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER.

Reakcja na zakłócenia w ruchu lotniczym

Obecnie na trasie Frankfurt-Szanghaj pojawiają się problemy ze zdolnością przewozową frachtu lotniczego. – Sytuacja związana z przepustowością naszej sieci na głównych lotniskach w Hongkongu i Szanghaju, jak również we Frankfurcie, który jest naszą europejską bramą do Azji, jest stabilna – podkreśla Timo Stroh. Niemniej jednak nadal mogą zdarzyć się utrudnienia w pracy portu lotniczego w Hongkongu związane z ogniskami koronawirusa.

Zawieszenie niektórych lotów i zamknięcie przestrzeni powietrznej w wyniku sankcji związanych z konfliktem w Ukrainie doprowadziło do wydłużenia czasu tranzytu oraz ogólnego zmniejszenia przepustowości frachtu lotniczego. Sytuację pogarsza również rosnąca cena ropy naftowej, jednak regularne połączenia lotnicze w ramach sieci DACHSER, a także loty czarterowe dla klientów między Europą a Azją, w większości odbywają się zgodnie z planem. – Pomimo dynamicznych zmian oraz ich wpływu na rynek transprtu i logistyki, wydajność naszej sieci lotniczej pozostaje stabilna i odporna na czynniki zewnętrzne – zaznacza Head of Global Air Freight w DACHSER.

Źródło: Dachser

Czytaj także:
Wojna wstrzymała operacje w porcie morskim w Odessie
Dachser powiększa flotę pojazdów bezemisyjnych
Gefco Polska realizuje regularny transport towarów do Maroko

Zaloguj się by skomentować