Zaloguj się

Kuehne+Nagel i Chorus opracowują unikalne rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw

Ostatnie wyzwania w globalnym łańcuchu dostaw pokazały, w jakim stopniu brak informacji w czasie rzeczywistym prowadzi do niezrównoważonych poziomów marnotrawstwa, nieefektywności i utraty przychodów. Kuehne+Nagel i Chorus współpracują, aby sprostać tym długotrwałym wyzwaniom globalnego łańcucha dostaw w logistyce drogowej. Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu Kuehne+Nagel w logistyce i nowym technologiom Chorus, obie firmy zaczęły opracowywać unikalne rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw.

Stefan Paul, członek zarządu Kuehne+Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę drogową i sprzedaż, komentuje: – Skupiamy się na opracowywaniu rozwiązań dla jednych z najtrudniejszych problemów globalnego łańcucha dostaw. Nasze partnerstwo z Chorus zwiększy nasze możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań, wzbogacając jednocześnie ofertę eTrucknow. Łącząc widoczność z inteligencją, dążymy do zapewnienia naszym klientom dokładniejszego, bardziej praktycznego i bazującego na danych wglądu w ogólny stan ich łańcucha dostaw aż do poziomu opakowania, w których są transportowane towary.

Chorus opracowuje nową technologię sensorów i tzw. orkiestracji, zaprojektowanej w celu precyzyjniejszego określenia lokalizacji przewożonych dóbr oraz informacji, gdzie są potrzebne, w jakim są stanie i jak są używane. Technologia ta zostanie zintegrowana z platformą cyfrową usług drogowych Kuehne+Nagel, eTrucknow, aby zapewnić klientom logistyki drogowej unikalne rozwiązania, takie jak możliwość monitorowania lokalizacji i stanu towarów w czasie rzeczywistym. Celem partnerstwa Kuehne+Nagel i Chorus jest poprawa jakości wiedzy i spostrzeżeń, by móc kreować nowe dodatkowe rozwiązania.

Suresh Vishnubhatla, dyrektor generalny Chorus, komentuje: – Łańcuchy dostaw są siłą napędową gospodarki globalnej, ale branży wciąż brakuje ważnych narzędzi i celnych obserwacji, co prowadzi do marnotrawstwa i nieefektywności. Zakłócenia w systemach prowadzą do niedoborów i niedostępności krytycznych zasobów. Cieszymy się, że możemy współpracować z Kuehne+Nagel, ponieważ tych wyzwań nie da się rozwiązać samodzielnie i wymagają one silnego partnerstwa strategicznego z organizacjami, które posiadają wiedzę specjalistyczną. Razem mamy nadzieję, że te narzędzia pomogą firmom być bardziej zrównoważonym, efektywnym i produktywnym.

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1300 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. W Polsce działa od ponad 30 lat, świadcząc usługi w 24 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów, www.kuehne-nagel.pl.

Źródło: Kuehne+Nagel

Czytaj także:
Kuehne+Nagel udziela szybkiej pomocy Ukrainie
Nowe Boeingi dla Kuehne+Nagel
„Wieża kontrolna” Kuehne+Nagel w Afryce

Zaloguj się by skomentować