Zaloguj się

ALDI testuje możliwości wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w procesie rekrutacji pracowników

ALDI rusza z kampanią rekrutacyjną do centrum dystrybucyjnego w Bydgoszczy. Dyskonter zatrudni około 200 osób do obsługi nowo powstałego magazynu na stanowiskach liniowych oraz managerskich. Elementem wyróżniającym i pokazującym innowacyjne podejście w procesie rekrutacji w branży retail jest zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości oraz technologii VOICE bot.

Wraz ze wzrostem sieci w Polsce ALDI systematycznie rozwija komunikację employer brandingową. W lutym sieć zaprezentowała nową odsłonę kampanii, której przyświeca hasło Czeka na Ciebie pewne miejsce pracy. Zmieniaj ALDI z nami. W ramach nowej kampanii dyskonter nie tylko stawia na utrwalenie wizerunku pracodawcy oferującego pewność zatrudnienia i możliwość rozwoju, ale na autentyczność i na nowoczesne technologie, które mają w znacznym stopniu ułatwić i uatrakcyjnić proces rekrutacji.

Proces rekrutacji ułatwiają również kody QR, które w ramach prowadzonej kampanii zostały umieszczone na zewnętrznych nośnikach. Kandydat skanując kod QR przechodzi do rozszerzonej rzeczywistości, w której ma do wyboru dwie ścieżki aplikacji – przez stronę www lub infolinię. Co więcej, w rozszerzonej rzeczywistości można poznać pracownicę centrum dystrybucyjnego z Chorzowa, która zaprasza do dołączenia do #teamALDI w Bydgoszczy.

ALDI na potrzeby rekrutacji do nowego magazynu w Bydgoszczy uruchomiło również infolinię, wykorzystującą technologię VOICEbot. Dzięki jej zastosowaniu kandydaci zainteresowani pracą na stanowisku pracownika magazynu mogą dzwonić pod numer 800 102 800 przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i składać aplikację. Program bazujący na interfejsie głosowym automatycznie odbiera połączenia i przeprowadza rozmowę, podczas której kandydat ma okazję podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym, umiejętnościami. Po przeprowadzonej rozmowie dane kandydatów wraz z odpowiedziami przekazywane są do systemu ATS.

Kampania rekrutacyjna do nowego centrum dystrybucyjnego ruszyła 1 marca. ALDI od pracowników chcących podjąć pracę w magazynie oczekuje m.in. rzetelności i gotowości do pracy w systemie zmianowym. Pierwsi pracownicy magazynu mogą liczyć na zatrudnienie już od kwietnia.

Źródło: ALDI

Czytaj także:
Jak zatrudnić imigranta z Ukrainy? jakie dokumenty są potrzebne i czy obecnie procedura została uproszczona?
FM LOGISTIC zatrudni 120 osób w Lędzinach
Branża logistyczna szuka pracowników

Zaloguj się by skomentować