Zaloguj się

Bridgestone Mobility Solutions dołącza do STARTUP AUTOBAHN

Bridgestone Mobility Solutions został strategicznym partnerem skoncentrowanej na mobilności sieci STARTUP AUTOBAHN, z dostępem do ponad 30.000 startupów. Partnerstwo umożliwia wyszukiwanie odpowiednich startupów, pilotowanie przyszłych technologii i opracowywanie gotowych do wprowadzenia na rynek innowacji.

STARTUP AUTOBAHN to otwarta platforma innowacji, która łączy liderów branżowych oraz startupy, by razem identyfikować nowe pomysły oraz opracowywać przełomowe technologie w dziedzinie mobilności. Dzięki sieci ponad 30.000 startupów i 30 partnerów korporacyjnych, platforma ze Stuttgartu przyspiesza innowacyjność, organizując warsztaty i wydarzenia oraz stwarzając możliwości rozwoju biznesu i inwestycji.

W ramach partnerstwa z platformą STARTUP AUTOBAHN, eksperci z zespołu innowacji Bridgestone Mobility Solutions będą wyszukiwać w całej sieci odpowiednie startupy z różnych dziedzin innowacji takich jak mobilność elektryczna, rozwiązania dla inteligentnych miast oraz technologie inteligentnych opon. Celem jest identyfikacja wspólnych wartościowych ofert, praca nad projektami pilotażowymi oraz przekształcanie ich w gotowe do wprowadzenia na rynek rozwiązania, które stanowić będą wartość dodaną dla klientów i społeczeństwa.

- Partnerstwo ze STARTUP AUTOBAHN to istotny krok w naszej strategii napędzania ciągłych innowacji oraz rozwoju biznesu – mówi Jan-Maarten de Vries, CEO Bridgestone Mobility Solutions. - Dołączając do tej wysokiej klasy sieci pionierów, przedsiębiorców i innowatorów, liczymy na współpracę nad nowymi pomysłami i technologiami, które przyczynią się do zbudowania bezpieczniejszej, bardziej wydajnej i zrównoważonej przyszłości.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Bridgestone Mobility Solutions w naszej globalnej sieci – mówi Sascha Karimpour, Managing Director w Plug & Play Germany oraz współinicjator STARTUP AUTOBAHN. - Bridgestone, wiodący na świecie producent opon i wyrobów z gumy, przyspiesza rozwój swojej działalności w zakresie cyfrowych rozwiązań, co doskonale pasuje do łańcucha wartości end-to-end partnerów z dziedziny mobilności STARTUP AUTOBAHN. Jego zróżnicowane portfolio w zakresie rozwiązań dla flot, opon oraz danych stworzy nowe możliwości i doda ogromną wartość naszej platformie.

Czytaj także:
Webfleet Solutions oraz Bridgestone wspierają rozwój elektrycznych flot dostawczych w Europie
Polski startup Cthings.Co wdraża innowacyjne rozwiązania w Skandynawii
Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe