Zaloguj się

DB Schenker automatyzuje logistykę magazynową

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma DB Schenker wdrożyła AutoStore, zautomatyzowany system „towar do człowieka”, w celu usprawnienia logistyki dla MQ Marqet, sprzedawcy detalicznego artykułów odzieżowych w Szwecji. Zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień online i obsługi zwrotów, które funkcjonuje już w Göteborgu, ustawia wysoką poprzeczkę dla zrównoważonej i sprawnej logistyki.

Zautomatyzowany system przechowywania i wyszukiwania wykorzystuje roboty magazynowe do dostarczania i pobierania pojemników dla operatorów. Jego funkcjonowanie oparte jest na inteligentnym oprogramowaniu, które jest połączone z systemem zarządzania magazynem DB Schenker. Kompleksowe rozwiązanie obejmuje również sortownię oraz sekcję do wieszania odzieży. Wszystko to wspiera proces uzupełniania towarów w MQ Marqet i sprzedaż on-line. AutoStore jest elementem portfela e-commerce DB Schenker. Jest przeznaczony dla klientów prowadzących działalność online na dużą skalę, którzy chcą osiągnąć znaczny wzrost wydajności.

- Cieszymy się, że możemy obsługiwać MQ Marqet w naszym nowoczesnym, zautomatyzowanym centrum logistycznym - mówi Håkan Nydén, CEO Schenker Logistics AB and Head of Contract Logistics DB Schenker w Szwecji i Danii. – Nowe rozwiązanie można rozbudowywać. Zapewnia nam to elastyczność w zakresie dostosowywania się do rozwoju klientów oraz możliwość zarządzania towarami wielu klientów z szybko rozwijającego się rynku B2C. Ponadto umożliwia oszczędności jeśli chodzi o powierzchnię. Zapewnia też bardziej ergonomiczne środowisko pracy.

Źródło: DB Schenker

Czytaj także:
DB Schenker otwiera nowy magazyn pod Poznaniem
Mniej gazów cieplarnianych dzięki współpracy DB Schenker, Lufthansa Cargo i Lenovo
DB Schenker ogłasza rozpoczęcie współpracy z Volta Trucks

Zaloguj się by skomentować