Zaloguj się

W Kutnie powstaje magazyn wysokiego składowania

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Commercecon właśnie ruszyła w Kutnie z budową magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego, specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego. Budynek będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia sięgnie 10,5 tys. m kw.

Obiekt powstaje w formule built-to-suit, dzięki czemu od samego początku istnieje możliwość kształtowania powierzchni magazynowej pod przyszłe potrzeby klienta. Dla zwiększenia efektywności przepływu towarów hala będzie posiadała 10 doków rozładunkowych. Zostanie połączona z istniejącymi już obiektami należącymi do operatora siecią dróg wewnętrznych, a w ramach generalnego wykonawstwa zostanie zagospodarowany także teren wokół niej.

Budowane centrum logistyczne to kolejna inwestycja belgijskiej firmy w Kutnie. W 2020 roku przejęła kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. m kw. oraz farmę silosów, a następnie rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury stawiając baterie dodatkowych 42 silosów. Nowy magazyn wysokiego składowania jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi Inwestora o dalszym rozwoju działalności w centrum Polski.

Podstrefa Kutno w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to dogodnie położone tereny inwestycyjne, świetnie skomunikowane siecią dróg krajowych oraz autostradą A1. Sąsiedztwo magistrali kolejowej E20 oraz sieć bocznic dodatkowo ułatwiają prowadzenie operacji logistycznych działających tutaj podmiotów.

- Tereny inwestycyjne w Kutnie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów z całego świata. Poza lokalizacją i dostępnością komunikacyjną wyróżniamy się także dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Możliwość skorzystania z usług jednego z dwóch operatorów energetycznych czy też gazowych nie jest czymś powszechnym w wielu strefach przemysłowych. Nowe inwestycje, to nowe, coraz ciekawsze miejsca pracy, które stają się magnesem przyciągającym nowych mieszkańców - mówi Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

 

Czytaj także:
White Star Logistics wybuduje park przemysłowy w Toruniu
Ważny gracz z branży motoryzacyjnej w magazynach Panattoni pod Łodzią
DB Schenker otwiera nowy magazyn pod Poznaniem

Zaloguj się by skomentować