Zaloguj się

PKP CARGO S.A. z nowym Prezesem

Rada Nadzorcza powołała Dariusza Seligę na stanowisko Prezesa Zarządu PKP CARGO S.A. Podjęta została też uchwała o powołaniu do zarządu na kolejną kadencję Zenona Kozendry i powierzeniu mu ponownie funkcji Członka Zarządu – Przedstawiciela Pracowników.

Prezes Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP CARGO. W 2016 roku został prezesem PKP CARGO CONNECT sp. z o.o., natomiast trzy lata później powołano go na członka zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL a.s. Nowy Prezes PKP CARGO jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (kierunek administracja), studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz Akademii Obrony Narodowej, gdzie ukończył czteroletnie studia doktoranckie. Dariusz Seliga ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive MBA Sektora Kolejowego. Posiada ponadto wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w zarządach i radach nadzorczych spółek kapitałowych. Od 2004 roku Dariusz Seliga pracował w warszawskiej administracji na stanowisku Pełnomocnika Prezydenta Miasta Lecha Kaczyńskiego. W 2005 roku został Burmistrzem Dzielnicy Włochy, a następnie przez trzy kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Z kolei Zenon Kozendra jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji w Kielcach i studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Może się pochwalić kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w branży kolejowej. Piastował kilkukrotnie funkcje Przedstawiciela Pracowników w Zarządzie i Radzie Nadzorczej PKP CARGO S.A. Od Od 2006 do 2009 r. zasiadał w Zarządzie Związku Pracodawców Kolejowych w Polsce. Zenon Kozendra jest propagatorem partnerskiego zarządzania - najlepszymi praktykami dzielił się m.in. na Kongresie Kadry, Kongresie Managera i Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Jest inicjatorem wdrożenia w PKP CARGO idei CSR – biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Obecnie skład Zarządu PKP CARGO S.A. jest trzyosobowy:
pan Dariusz Seliga - Prezes Zarządu,
pan Marek Olkiewicz - Członek Zarządu ds. Operacyjnych
pan Zenon Kozendra - Członek Zarządu Przedstawiciel Pracowników.

Źródło: PKP Cargo

Czytaj także:
Przewozy kolejowe w 2021 roku – towarów więcej niż przed pandemią, pasażerów mniej
Kolejny efekt współpracy PKP CARGO i Siemens Mobility
PKP CARGO z kolejnymi kontraktami na przewozy węgla dla Grupy ENEA

Zaloguj się by skomentować