Zaloguj się

Automaty SwipBox Infinty usprawniają odbiór przesyłek w PostNord

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

PostNord rozwija współpracę ze SwipBox, uzupełniając infrastrukturę automatów wewnątrz budynków o zewnętrzne urządzenia Infinity. Celem dostawcy usług pocztowych w krajach skandynawskich jest rozwinięcie zagęszczonej sieci na terenie Finlandii.

Automaty Infinity są bardzo łatwe w konfiguracji i mogą być instalowane w miejscach do tej pory zupełnie niedostępnych dla tego typu urządzeń. Działają 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Urządzenia są niewielkie i mają konstrukcję modułową. Nie wymagają podłączenia do prądu, ponieważ są zasilane przez wbudowany akumulator.

Jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadza to innowacyjne rozwiązanie na terenie Finlandii. Automaty Infinity mają wiele zalet, które finalnie przekładają się na komfort nie tylko użytkowników końcowych, ale również kurierów dostarczających paczki. Ich modułowa konstrukcja pozwala umieszczać je w dowolnych lokalizacjach, blisko miejsc zamieszkania. Odbiór przesyłek jeszcze nigdy nie był tak wygodny. Największym plusem jest natomiast możliwość bezdotykowej obsługi za pomocą intuicyjnej aplikacji, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w czasach pandemii – powiedziała Johanna Starck, dyrektor generalna PostNord Finland.

Jesteśmy przekonani, że PostNord stworzy szeroką sieć automatów zewnętrznych, zapewniając odbiorcom paczek maksymalną wygodę. Warto wspomnieć, że w ramach naszej współpracy automaty Infinity pojawiły się już we wszystkich krajach skandynawskich, co jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycje w nowe i zaawansowane technologie odpowiadają na realne potrzeby użytkowników – dodał Mark Yeoman, Commercial Development Manager w SwipBox. 

Sieć SwipBox Infinity początkowo zostanie wdrożona w kilku wybranych miastach Finlandii, a następnie będzie rozwijać się o kolejne ośrodki.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Firma dostarcza od 2012 r. rozwiązania sprzętowe i software’owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBox zlokalizowane są w Danii, Polsce, Australii i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 40 krajach.

W Polsce, odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci – dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Każdy element oferty SwipBox jest indywidualnie projektowany w celu minimalizowania kosztów operacyjnych partnerów przedsiębiorstwa. Celem nadrzędnym działalności SwipBox jest tworzenie rozwiązań realnie redukujących wpływ pierwszej i ostatniej mili kurierskiej na środowisko. Miejscem produkcji automatów SwipBox jest Dania.

Czytaj także:
Wolnostojące automaty zewnętrzne – jak działa SwipBox Infinity?
Automaty paczkowe nowej generacji
Automaty paczkowe zawojowały polski rynek

Zaloguj się by skomentować