Zaloguj się

#JeszczeRaz - Allegro prezentuje pionierskie rozwiązanie w automacie paczkowym One Box

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Allegro zaprezentowało automat paczkowy z pilotażową funkcją #JeszczeRaz – dzięki czemu platforma chce włączyć klientów w tworzenie zamkniętego obiegu opakowań w ramach e-handlu. Poznański One Box by Allegro jest także w pełni zasilany panelami fotowoltaicznymi. Allegro, które od listopada 2021 dostarcza przesyłki do własnej sieci automatów paczkowych One Box, właśnie zaprezentowało prototyp rozwiązania, które pozwala powtórnie wykorzystać kartony pozostające po przesyłce.

W ten sposób Allegro poszukuje rozwiązań i wychodzi naprzeciw wyzwaniom z jakimi mierzy się rosnący rynek e-commerce, czyli mało efektywne wykorzystywanie opakowań kartonowych, które w połączeniu z brakami w zaopatrzeniu surowcem skutkuje wzrostem kosztów dla sprzedających.

Allegro zachęca, by klienci, którzy nie planują ponownie wykorzystać kartonowego opakowania, pozostawili je w specjalnie wyznaczonym miejscu przy automacie paczkowym. Dzięki temu karton będzie mógł trafić do partnerów akcji, którzy który powtórnie go wykorzystują.

Wiemy, że wielu klientów Allegro chciałoby włączyć się w działania na rzecz środowiska. Marka One by Allegro stwarza im taką możliwość oraz zachęca do aktywnych działań na rzecz Planety. Teraz platforma prezentuje kolejne innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu po odebraniu przesyłki w prosty i wygodny sposób będzie można na miejscu otworzyć przesyłkę oraz pozostawić w specjalnie przygotowanej skrytce niepotrzebny karton – mówi Jacek Powałka odpowiedzialny za rozwój One Box by Allegro.

Z dużym entuzjazmem przyjęliśmy propozycję bycia uczestnikiem nowego projektu Allegro #jeszczeRaz. Od początku działalności w ramach sklepu internetowego drogeria ekologiczna BetterLand dzięki lokalnym partnerom nie wysyłamy paczek w nowych kartonach. W 2021 roku powołaliśmy Fundację, która nie tylko przygotowuje dla nas kartony i wypełnienia z odzysku, ale także ma pomóc w tym innym sklepom internetowym. Wrzutnia, którą Allegro testuje w Poznaniu pozwala każdemu szybko i wygodnie przekazać karton do ponownego wykorzystania, co sprawia, że także klienci są bardziej świadomi wyzwań i uczestniczą w oddolnym tworzeniu gospodarki w cyklu zamkniętym. Nasz sklep oraz Fundacja BetterLand daje z kolei gwarancję, że kartony zostaną użyte ponownie – dodaje Paweł Poloch z BetterLand.

Jednocześnie poznański automat jako pierwszy w pełni może być zasilany energią słoneczną - umieszczone na dachu panele fotowoltaiczne dostarczają moc 1Kv co wystarczy by klienci mogli nadawać i odbierać przesyłki, a także korzystać z innych zalet jakie oferują zielone automaty od Allegro. Wśród oferowanych funkcjonalności warto podkreślić cieszące się dużą popularnością zwroty elektro urządzeń a także pomiar jakości powietrza czujnikami umieszczonymi na urządzeniu. Dzięki rosnącej liczbie One Box by Allegro, z których każdy wyposażony jest w urządzenie mierzące poziom PM 2,5 i PM 10 coraz więcej osób w całej Polsce ma możliwość sprawdzenia jakości powietrza w okolicy.

Źródło: Allegro

Czytaj także:
Allegro transgranicznie
Startują dostawy do zielonych automatów paczkowych - One Box by Allegro
Allegro liderem segmentu marketplace

Zaloguj się by skomentować