Zaloguj się

3.000 uczestników Webfleet Mobility Conference 2022

Pierwsza globalna edycja konferencji Webfleet Mobility Conference pod hasłem „Mobilność 2032: Czy jesteś gotowy?” zgromadziła ponad 3.000 uczestników z całego świata. Eksperci międzynarodowi przybliżyli trendy zmieniające transport ciężki i rolę współpracy i integracji danych w kreowaniu nowych rozwiązań w sektorze mobilności, natomiast eksperci z Polski skupili się wokół elektromobilności, wyzwań rynku transportowego i dalszego rozwoju telematyki.

Odbyła się pierwsza globalna edycja konferencji Webfleet Mobility Conference pod hasłem „Mobilność 2032: Czy jesteś gotowy?”. Organizator, firma Webfleet Solutions, stworzyła platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji dla ekspertów i uczestników z 21 krajów, w tym z Polski. Podczas międzynarodowych prezentacji, eksperci branżowi poruszyli szereg ciekawych zagadnień. Greg Lindsay, dziennikarz i futurysta przedstawił wizję mobilności miejskiej wypełnionej samojezdnymi skuterami i dronami; Carla Detrieux z Volta Trucks przybliżyła trendy zmieniające transport ciężki – od autonomicznego platooningu po paliwa alternatywne; zarządzający firmami Mercedes-Benz Connectivity Services – Sten Rauch, project44 – Michael Miller) i Alexej Schmidt z EasyPark dyskutowali nad rolą współpracy i integracji danych w kreowaniu nowych rozwiązań w sektorze mobilności.

MaciejMazur2

Część polska skupiona była wokół elektromobilności, wyzwań rynku transportowego i rozwoju telematyki dla wsparcia w rozwoju firm flotowych. Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych przybliżył Rozwój elektromobilności w Polsce; Radosław Bółkowski, Dyrektor Zarządzający Bridgestone przedstawił strategię rozwoju zrównoważonej mobilności Grupy Bridgestone; Márkus Tibor, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu MARSO Kft. podzielił się refleksjami dotyczącymi elementów strategicznych pozwalających firmie wyróżnić się, zdobyć przewagę konkurencyjną i umacniać swoją pozycję na rynku; Michał Dmochowski, Product Manager EV Webfleet Solutions opowiedział o roli telematyki w budowaniu mobilnej przyszłości uwzględniającej rozwój elektrycznej motoryzacji i jej ewolucję.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się panel Mobilność 2032 – Czy jesteśmy gotowi?, prowadzony przez Agnieszkę Szwaj, Marketing Manager Poland & EE, Webfleet Solutions z udziałem ekspertów rynku transportu i logistyki: Michała Wolaka, Eksperta branży TSL z Polskiego Instytutu Transportu Drogowego; Roberta Przybylskiego, Redaktora Rzeczpospolitej; Michała Koralewskiego, Redaktora Naczelnego Media Logistyka i Tomasza Siwińskiego, Redaktora Naczelnego Magazynu Fleet. Eksperci sektora związanego z logistyką i mobilnością dyskutowali m.in. o tym, w jaki sposób branża transportowa może odpowiedzieć na stojące przed nią wyzwania oraz jak może przyczynić się do zmian w transformacji gospodarki na bardziej przyjazną środowisku.

Nagranie audio z panelu eksperckiego Mobilność 2032 – Czy jesteśmy gotowi? można odsłuchać online >>

Webfleet Mobility Conference okazała się cenną przestrzenią dla wszystkich, którzy szukają sposobów i inspiracji do budowy długoterminowych strategii utrzymania i rozwoju swoich biznesów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wspomnianymi treściami Webfleet Mobility Conference „Mobilność 2032: Czy jesteś gotowy?”: https://www.gotostage.com/channel/wmc-2022-poland

Ostatnio zmieniany w piątek, 29 kwiecień 2022 13:57
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe