Zaloguj się

Shim-Pol wprowadza się do Prologis Park Warsaw-Żerań

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Shim-Pol to polska firma z branży analitycznej. Dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania do aparatury analitycznej - szerokie spektrum urządzeń i akcesoriów z obszaru m.in. chromatografii, spektroskopii, optyki, spektrometrii mas czy bioanalizatorów. W trosce o swój biznes szuka najbardziej optymalnych rozwiązań i odpowiedzialnych, godnych zaufania partnerów. Dlatego, by rozwijać swoją dystrybucję i wspierać działania operacyjne wybrał Prologis Park Warsaw-Żerań. Shim-Pol to pierwszy klient nowego warszawskiego obiektu typu Small Business Unit (SBU).

Shim-Pol zajmie powierzchnię 1 068 metrów kwadratowych. O wyborze Prologis zdecydował optymalny metraż magazynu, wysoka na 11 metrów hala, duża liczba docków rozładunkowych oraz możliwość aranżacji biura zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami Klienta.

Szukaliśmy komfortowego miejsca, blisko naszego biura, z którego będziemy mogli prowadzić efektywną dystrybucję w Polsce. Postawiliśmy na strategiczną lokalizację, świeżość obiektu oraz jego wysoką jakość i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które ułatwią nam prowadzenie biznesu. Dlatego wybraliśmy Prologis Park Warsaw-Żerań – powiedział Andrzej Reszka, Dyrektor Generalny Shim-Pol.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetla najwyższej jakości system LED. Budynek jest także przygotowany do wyposażenia go w świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia oraz pomogą w prewencji COVID-19. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

SBU w Prologis Park Warsaw-Żerań to idealne rozwiązanie dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej w strategicznej, miejskiej lokalizacji. Najnowszy budynek DC2 na terenie tego parku logistycznego oferuje 11 000 metrów kwadratowych powierzchni spekulacyjnej, która posiada wyjątkowe cechy znane z realizacji szytych na miarę. Wyróżnia się szerokimi możliwościami dostosowania wielkości i charakteru powierzchni do indywidualnych wymagań najemców i specyfiki prowadzonej przez nich działalności– dodaje Emilia Błądek, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Czytaj także:
Prologis Park Warsaw Żerań buduje magazyn wykonany w technologii BIM
- Eksperci podsumowują sytuację na rynku magazynowym
Wielka inwestycja Hermes Fulfilment w Polsce

Zaloguj się by skomentować