Zaloguj się

Największa platforma e-commerce w Grecji inwestuje w sieć automatów paczkowych

Największa grecka platforma e-commerce - Skroutz - rozpoczyna instalację ogólnokrajowej sieci zewnętrznych automatów paczkowych. Pierwsze urządzenia pojawiły się w Atenach i w głównej mierze zostaną wykorzystane do zebrania danych na potrzeby kolejnych etapów wdrożeniowych.

Za produkcję automatów paczkowych odpowiada duńska firma technologiczna, SwipBox. W ramach współpracy Skroutz zostanie operatorem sieci zewnętrznych tych urządzeń. Będą one zlokalizowane w miejscach dogodnych dla użytkowników końcowych, jak między innymi: osiedla mieszkaniowe, stacje benzynowe czy centra handlowe.

- Jesteśmy przekonani, że oferta Skroutz Point pozwoli nam skalować usługi kurierskie, zminimalizować wysiłek instalacyjny oraz zwiększyć efektywność. Przed nami złożona procedura operacyjna, która w naszej opinii zostanie przyspieszona i zoptymalizowana dzięki automatom Infinity. Urządzenia są łatwe w konfiguracji oraz bardzo intuicyjne, dlatego wierzymy, że Grecy szybko przekonają się do nich – powiedział Stefanos Katsimpas, Business Director w Skroutz Last Mile.

Z perspektywy SwipBox, jest to nowy rodzaj biznesowego partnerstwa. Dotychczas firma wspierała przewoźników. Skroutz jest natomiast zarówno przewoźnikiem, jak i sprzedawcą.
Nasza współpraca pokazuje, że na rynku jest miejsce na nowe inicjatywy oraz sposoby myślenia o pierwszej i ostatniej mili. Obsługujemy cały łańcuch dostaw, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że w ramach naszej kooperacji, będziemy działać wielopłaszczyznowo – dodał Nicki Schousboe, Senior Sales Manager w SwipBox.

O handlu elektronicznym czytaj także:
- Polacy coraz chętniej kupują w internecie i płacą cyfrowo
- Logistyka zwrotów poważnym wyzwaniem dla operatorów logistyki kontraktowej
- Czy pakiet e-commerce będzie generatorem rozwoju polskich sklepów internetowych?
- UPS wspiera przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej
- Poczta Polska dostosowuje się do nowych przepisów w zakresie VAT-u dla e-commerce
- Gdzie i jak Polacy robią zakupy? Ranking e-commerce'ów
- Gigant e-commerce IdoSell integruje się z Frisbo

Zaloguj się by skomentować