Zaloguj się

Nowe Centrum Magazynowe Hillwood powstaje w Łyszkowicach

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Hillwood, deweloper powierzchni komercyjnych, rozpoczął budowę nowego parku logistycznego Hillwood Łowicz Południe. W dwóch budynkach powstanie łącznie ponad 108 tys. m2. powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Hillwood Łowicz Południe to obiekt zlokalizowany w Łyszkowicach, ok. kilometra od wjazdu na autostradę A2 (węzeł Łowicz). Dzięki takiej lokalizacji park magazynowy jest doskonale skomunikowany tak z Warszawą, jak i Berlinem. Szybkie połączenia inwestycji z południowymi i północnymi rynkami kraju gwarantuje natomiast położona zaledwie 24 km od centrum magazynowego Autostrada A1. Obiekt składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 108.627 m2. (w hali A: 39.112 m2 i w hali B: 69.515 m2), o ponadstandardowej wysokości 12 m. oraz wzmocnionej nośności posadzki do 10 t/m2. Jednym z elementów inwestycji była przebudowa ok. kilometra drogi dojazdowej, której koszt wyniósł 1,2 mln euro. Dzięki inwestycji mieszkańcy gminy zyskali poszerzoną drogę z nową nawierzchnią, chodnikami oraz oświetleniem.

Pierwszym najemcą została sieć sklepów Dealz, która wynajęła 47.700 m2 powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie przeznaczony na centrum dystrybucyjne dla sieci sklepów Dealz w Polsce.

- Firma Dealz wynajęła prawie połowę powierzchni dostępnej w projekcie Hillwood Łowicz. Cieszy nas, że właśnie ta lokalizacja została wybrana na nowe centrum dystrybucyjne firmy. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta i spełni oczekiwania dotyczące każdego, z tak szerokiego asortymentu składowanych tam produktów - mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska. - Polska Centralna to trzeci największy rynek magazynowy w kraju, o strategicznym położeniu oraz dostępności autostrad i dróg ekspresowych, stąd też duże zainteresowanie firm tą lokalizacją.

Źródło: Hillwood Polska

Czytaj także:
White Star Logistics wybuduje w Łodzi park logistyczno-produkcyjny
BSH w kolejnych magazynach Panattoni
Prologis Park Warsaw Żerań buduje magazyn wykonany w technologii BIM

 

Ostatnio zmieniany w piątek, 06 maj 2022 12:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe