Zaloguj się

Mandersloot z kolejną powierzchnią magazynową

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Polski oddział holenderskiej firmy Mandersloot, która świadczy usługi logistyczne w krajach Beneluksu i Europy Środkowej, powiększył powierzchnię wynajmowaną w Poznaniu w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management. W rezultacie do dyspozycji firmy będzie pozostawało łącznie ponad 7600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Historia firmy Mandersloot zaczęła się w 1964 r. w Holandii. To właśnie wówczas powstało rodzinne przedsiębiorstwo transportowe, które z czasem zaczęło działać na skalę międzynarodową. Dziś na jego sukces każdego dnia pracuje 400 pracowników, a firmowa flota składa się z 340 aut i 310 naczep chłodni. W rezultacie Mandersloot zapewnia transport drobnicowy w kontrolowanej temperaturze warzyw i owoców, mięsa, produktów spożywczych oraz kwiatów i roślin – na terenie Beneluksu i Europy Środkowej.

Nasz Klient był zadowolony z prowadzenia działalności w dotychczas wynajmowanym obiekcie, ale ze względu na rozwój firmy poszukiwał większej powierzchni magazynowo-biurowej. Dzięki elastyczności wynajmującego udało się uniknąć czasochłonnej i kosztownej przeprowadzki. Cieszymy się, że wynegocjowaliśmy warunki najmu, które znalazły akceptację obu stron transakcji – mówi Natalia Mika, Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

Na decyzji o pozostaniu w dotychczasowym obiekcie zaważyła lokalizacja – w pobliżu znajduje się siedziba naszego Klienta. Istotna była także dobra współpraca z wynajmującym, który znalazł rozwiązanie i umożliwił ekspansję w dotychczasowym parku. Zwiększenie powierzchni zapewnia najemcy optymalne warunki do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że firma Mandersloot skorzystała z naszego wsparcia podczas renegocjacji umowy najmu – dodaje Jakub Dudkiewicz, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

Centrum dystrybucyjne, zarządzane przez Savills Investment Management od stycznia 2019 r., ma powierzchnię ok. 85 000 mkw. i położone jest w Komornikach, na południe od Poznania. W jego skład wchodzą budynki magazynowe klasy A, które są dostosowane zarówno do składowania, jak i prowadzenia lekkiej produkcji. Bliskość aglomeracji poznańskiej zapewnia najemcom parku również dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

O Newmark Polska

Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości.

Źródło: Newmark Polska

Czytaj także:
Colliers przejmuje 180 tysięcy m kw. powierzchni magazynowych
Platforma logistyczna w Błoniu – nowoczesny kompleks magazynowy dla Polpharmy
Shim-Pol wprowadza się do Prologis Park Warsaw-Żerań

Zaloguj się by skomentować