Zaloguj się

Uno Transport otwiera odział w Polsce

Działalność Uno Transport powiększa się o kolejny oddział. 1 maja otwarto biuro w Polsce. Oddział stanie się węzłem komunikacyjnym, który wzmocni pozycję firmy w Polsce i utworzy most łączący ją ze Skandynawią i pozostałą częścią Europy.

Duńskie przedsiębiorstwo Uno Transport otwiera nowy oddział w Polsce, w miejscowości Błonie, aby wzmocnić możliwości logistyczne firmy na terenie Europy. Oddział ten stanie się mostem łączącym kraje bałtyckie, Skandynawię, Europę Środkowo-Wschodnią i Europę Zachodnią. Jednocześnie dział obsługi zostanie rozbudowany o agencję celną oraz magazyn towarów, co dodatkowo ułatwi klientom prowadzenie handlu z krajami spoza UE.

Polska to kluczowy element układanki w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawsze brakowało nam możliwości połączenia naszych działań prowadzonych w wielu różnych krajach. Dzięki siedzibie w Błoniu nie musimy już poszukiwać rozwiązań u podwykonawców, gdyż Polska stała się uczestnikiem działań. Samodzielnie organizując w Polsce całą logistykę i harmonogram z udziałem lokalnych pracowników, będziemy mogli zapewnić bardziej kompleksową i niezawodną obsługę naszym klientom z całej Europy – mówi Kim Uno Mogensen, dyrektor Uno Transport A/S.

Dysponując nowym oddziałem, będziemy mogli oferować usługi transportowe bezpośrednio między Danią a Polską, a to otwiera możliwości przewożenia zarówno ładunków częściowych jak i ładunków całopojazdowych. Jednocześnie nowy oddział będzie pomagał optymalizować przerzuty w naszej firmie, ponieważ w organizacji tego rodzaju transportu obecność na miejscu jest niezbędna.

Polska stanowi węzeł komunikacyjny dla transportu w Europie Środkowo-Wschodniej, więc nowy oddział z pewnością pozwoli nam zająć ważniejsze miejsce na rynku. W przyszłości będziemy mogli oferować bezpośredni transport nie tylko między Danią a Polską, ale pomoże nam to również ogólnie usprawnić nasz transport przerzutowy, ponieważ znajomość lokalnych warunków jest niezwykle ważna, gdy auta mają być wysyłane między kilkoma krajami – mówi Thomas Greiff, współwłaściciel i prezes Uno Transport Polska.

Lokalna wiedza jest niezbędna

Przed nowo otwartym oddziałem przyszłość maluje się w optymistycznych barwach. Od maja wynajmowanych jest w nim 10 pojazdów, ale zgodnie z planem już za 6 miesięcy liczba ta ma się zwiększyć do 40, a pod koniec roku czwórka pracowników w Polsce zyska od 6 do 10 nowych kolegów.

Dysponowanie oddziałami w wielu krajach niesie ze sobą wiele korzyści. Obecność na lokalnych rynkach zapewnia bliższe kontakty i możliwość szybszego reagowania. Nieocenioną wiedzą lokalną wraz z 38-letnim doświadczeniem w branży spedycyjnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wspiera nas Thomas Greiff. Oprócz tego przyprowadza ze sobą własny lokalny zespół, który rozumie istniejące różnice między kulturą duńską i polską.

Pracujemy razem od 10 lat, a z niektórymi pracownikami nawet od 26 lat. Znamy się więc naprawdę dobrze. Spędzone wspólnie lata sprawiły, że nasza czwórka stała się świetną polsko-duńską mieszanką. Znamy mentalność i sposób myślenia Duńczyków, co jest przydatną wiedzą we współpracy z klientami, ale także mamy ogromną wiedzę lokalną, aby działać na polskim rynku - tłumaczy Thomas Greiff.

Obsługa musi być w centrum uwagi

Dysponując nowym biurem, firma Uno Transport będzie mogła w przyszłości świadczyć usługi w zupełnie nowych cenach niż dotychczas. Firma ma również świadomość, że wielu przedsiębiorstwom trudno poruszać się w niepewnej branży przewozu towarów. Dlatego powinniśmy zapewniać klientom poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu mogą mieć pewność, że współpracują z fachowcami w branży, którzy potrafią znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta.

Stawiamy na bezpośredni osobisty kontakt z klientami, z którego zawsze powinni móc skorzystać. Dzięki dogłębnemu poznaniu każdego klienta, możemy przygotować dla niego odpowiednie rozwiązania i sprostać każdemu wyzwaniu. Daje to zupełnie nową elastyczność w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami i jest kluczowe dla naszej obsługi. To tworzenie od początku do końca optymalnego produktu dla konkretnego klienta, aby zawsze towarzyszyło mu poczucie bezpieczeństwa - mówi Thomas Greiff.

Czytaj także:
Wielka inwestycja Hermes Fulfilment w Polsce
Nowe wymagania dla przewoźników drogowych od 21 maja
Grupa Raben usprawnia zarządzanie „twardym” i „miękkim” HR przy pomocy rozwiązań SAP i Gavdi

Zaloguj się by skomentować