Zaloguj się

Współpraca ESA logistika i VersaBox w ramach HUBu Innowacji

Wykraczając poza konwencjonalnie rozumianą logistykę, wprowadzimy innowacje w przyszłość biznesu i stylu życia ludzi. Taką obietnicę składa wszystkim swoim partnerom i nie tylko grupa Hitachi Transport System, której częścią jest międzynarodowy operator logistyczny ESA logistika. W ramach tego zobowiązania przedstawiciele ESA logistika oraz producenta technologii autonomicznych robotów mobilnych i autonomicznych wózków widłowych VersaBox SA podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy.

Jest to naturalny efekt poszukiwania przez ESA logistika innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają zwiększać efektywność operacji. – Nawiązując tę współpracę tworzymy coś co nazwać możemy hubem innowacyjnym. Wraz z naszymi partnerami, jako integrator chcemy bowiem rozwijać i wdrażać nowoczesne technologie w branży TSL – mówi Łukasz Dziewanowski Dyrektor Zarządzający ESA logistika w Polsce.

Ostatnie lata to dla logistyki ogromny sprawdzian odporności i elastyczności. Dzięki współpracy możliwości obu stron zdecydowanie rosną, a to daje niewątpliwą przewagę na rynku. – Jako producent cyfrowego systemu transportowego opartego na technologii autonomicznych pojazdów, doceniamy perspektywę rozwijania technologii „na żywo” w ramach funkcjonowania w konkretnej lokalizacji. Nasz partner natomiast zyskuje możliwość wzbogacenia swojej oferty o nowoczesne rozwiązania i zastosowania naszego systemu w intralogistyce – zaznacza Jacek Królik założyciel i Prezes Zarządu VersaBox SA.

Pierwsze wspólne działania z VersaBox realizowaliśmy już kilka lat temu, cieszę się jednak, że teraz współpraca ta się zacieśni. Pozwoli nam to bowiem na utrzymanie tak ważnej synergii w procesach. VersaBox oferując nam dostęp do swojej mobilnej aplikacji obrazującej prace robotów na podstawie układu magazynowego i danych, pozwala na analizę obecnych procesów bezkolizyjnie dla pracy magazynów, a to przekłada się bezpośrednio na elastyczność operacji – dodaje Rafał Łuczak, Kierownik ds. IT i Wdrożeń w ESA logistika.

Współpraca ESA logistika i VersaBox to przykład wdrażania japońskiej idei LOGISTEED Hitachi Transport System, która ma łączyć w praktyce logistykę z ciągłym rozwojem i dążeniem do osiągania wyników przekraczających dotychczasowe możliwości. Jak pokazują reakcje klientów, jest to ruch, którego na rynku oczekiwano od dawna i który pozwoli obu firmom i ich klientom wyjść poza konwencjonalną logistykę i szybko reagować na pojawiające się wciąż wyzwania.

Czytaj także:
VersaBox rozwija się we Włoszech
Bezwypadkowa logistyka dzięki technologii
Still rozwija sztuczną inteligencję do mapowania 3D 

Zaloguj się by skomentować