Zaloguj się

Nowe centrum logistyczne Kuehne+Nagel w Polsce

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Kuehne+Nagel otwiera nowy, nowoczesny obiekt w Bielanach Wrocławskich, który zastąpi dotychczas wykorzystywany. Nowa lokalizacja przyczyni się do dalszej optymalizacji drogowych procesów logistycznych oraz skrócenia czasu realizacji transportu krajowego i międzynarodowego.

Nowy obiekt jest usytuowany w Bielanach Wrocławskich, w okolicach Wrocławia, ma powierzchnię 4570 m2 i jest dobrze skomunikowany zarówno z drogą ekspresową S8, jak i autostradą A4. Na jego terenie znajdują się nowoczesne i komfortowe pomieszczenia biurowe dla pracowników oraz magazyn cross-dock z możliwością przechowywania towarów. Obiekt jest wyposażony w 21 doków, umożliwiających szybki i niezakłócony przepływ przesyłek.

Nowe centrum logistyczne spełnia również założenia zrównoważonego budownictwa, dzięki instalacji energooszczędnego oświetlenia LED, czujników ruchu dla oświetlenia zewnętrznego oraz inteligentnych systemów zarządzania energią i zużyciem wody. Teren wokół obiektu jest zagospodarowany zielenią, łąkami kwietnymi, a także domkami dla owadów i budkami lęgowymi dla ptaków. Pracownicy obiektu mogą korzystać ze stojaków rowerowych oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Logistyka drogowa Kuehne+Nagel w Polsce rozwija się, a firma już teraz posiada silną pozycję rynkową w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że dzięki otwarciu nowego obiektu, otworzymy perspektywę na nowy wymiar rozwoju naszej sieci lądowej – wszystko po to, aby dostarczać naszym klientom jeszcze bardziej efektywne rozwiązania – komentuje Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej Kuehne+Nagel w Polsce.

Źródło: Kuehne+Nagel

Czytaj także:
Nowe partnerstwo Kuehne+Nagel
Kuehne+Nagel i Chorus opracowują unikalne rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw
Kuehne+Nagel oferuje klientom zrównoważone paliwo dla wszystkich przesyłek lotniczych

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe