Zaloguj się

Budowa nowego parku logistycznego pod Łodzią - finansowanie zapewni Newport Logistics Fund

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, sfinansuje centrum logistyczne o szacunkowej wartości rynkowej 37 mln euro. Pierwszym najemcą parku jest DPD – jedna z największych firm kurierskich w Europie. Park o planowanej powierzchni ponad 32 000 m kw. powstanie w Centralnej Polsce (okolice Łodzi) – jednym z głównych ośrodków logistycznych Europy. Jest też to pierwsza inwestycją Funduszu w Polsce.

Park będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 32 000 m kw. Powstanie na dziesięcio-hektarowej działce w miejscowości Lućmierz koło Zgierza. Najemcę ma już pierwszy z obiektów – firma DPD. Dedykowany jej budynek (typu cross-dock) będzie mieścił jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów w kraju. DPD to największy dostawca paczek w Europie. Każdego dnia przez jego sortownie przechodzi 7,5 mln przesyłek. Budowa rozpoczyna się na początku maja.

Park pod Łodzią, finansowany przez Newport Logistics Fund, powstanie w jednym z głównych ośrodków logistycznych w Europie. W zasięgu godziny jazdy samochodem mieszka tu 4 mln ludzi i aż 180 mln klientów w obrębie 6 godzin. Doskonałe połączenia transportowe uzupełnia pobliski Intermodalny Terminal Kontenerowy, łączący Chiny z Europą Zachodnią.

Źródło: Newport Logistics Fund

Czytaj także:
Nowe centrum logistyczne Kuehne+Nagel w Polsce
W Jasionce k. Rzeszowa powstaje nowy magazyn LPP
- POLREGIO S.A. inwestuje w halę utrzymania taboru w Skarżysku-Kamiennej

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe