Zaloguj się

Urvis Bike - elektryczny rower "ostatniej mili"

Wielkim wyzwaniem m.in. dla firm kurierskich jest dostarczanie paczek na tak zwanej „ostatniej mili” - jest to najdroższy i najwolniejszy etap całego procesu dostawy. Na rynku pojawiło się właśnie rozwiązanie adresujące ten problem. Polska marka Urvis Bike uruchomiła przedsprzedaż swojego elektrycznego roweru cargo. Rowery będą także dostępne w modelu abonamentowym

Logistyka rowerowa

Według prognoz Future Market Insights światowy rynek rowerów cargo powinien rosnąć 11,6% rocznie w ciągu najbliższych dziesięciu lat i osiągnąć wartość blisko 3 mld dolarów. Ten boom spowodowany jest dość oczywistymi czynnikami. Jest to prosty sposób na zwiększenie dostaw miejskich, ich szybkości i niezawodności, a jednocześnie usunięcie dostawczych samochodów spalinowych z ulic - co zresztą narzuca polityka środowiskowa. Z kolei koszt dostaw takimi rowerami jest nieporównanie niższy niż w przypadku samochodu.

- Szacuje się, że rowery cargo mogą zagospodarować 50% wszystkich przejazdów w ramach miejskiego transportu towarowego. Co prawda potrzebują one pewnego ekosystemu, tworzenia mikrohubów przeładunkowych czy odpowiednich ścieżek, ale potencjał jest ogromny, a kierunek ten jest wspierany i rozwijany na wielu różnych szczeblach instytucjonalnych – włącznie z dofinansowaniem. W miastach jak Bydgoszcz, Gdynia, Łódź czy Słupsk przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie do 50% na rowery e-cargo – dodaje Przemek Żebrowski, współzałożyciel Urvis Bike.

Oferta Urvis Bike

Pierwszy model Urvis Bike kosztuje 19 tys. złotych netto. Rower można zakupić, ale też wybrać model abonamentowy na okres do 24 miesięcy. W cenie zapewniony jest serwis co 100, 500 i 1000 km realizowany we Wrocławiu i w Warszawie. Tego typu rower posiada udźwig do 150 kg, a zasięg przy 1 baterii to około 70 km. Filarem Urvis Bike-a jest stalowa rama będąca autorskim projektem oraz osprzęt, na który składają się napęd Shimano, hamulce Magura, opony Schwalbe - Ralf Bohle GmbH oraz silnik i bateria firmy Bafang.

Więcej informacji:
Urvis – Rowery Cargo w usłudze abonamentowej na gwarancji

Czytaj także:
Smart city to konieczność. Miasto musi być konkurencyjne we wszystkich aspektach
DHL Express wprowadza pierwszy w Polsce elektryczny rower kurierski

Zaloguj się by skomentować