Zaloguj się

Najbardziej zaawansowane i neutralne węglowo centrum logistyczne adidas

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne+Nagel i adidas nawiązały długoterminowe partnerstwo w ramach utworzenia wysoce zautomatyzowanego, wielokanałowego centrum logistycznego o powierzchni 130.000 m2 w Mantui we Włoszech. Ma to być największe centrum logistyczne neutralne węglowo w globalnej historii Kuehne+Nagel.

 

Uruchomione w 2024 r. centrum logistyczne stworzy około 700 nowych miejsc pracy, aby zaopatrywać sklepy adidas, sklepy detaliczne, hurtownie i klientów e-commerce w 19 krajach Europy Południowej i Wschodniej. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii, doświadczonej kadry zarządzającej i dobrze wyszkolonych pracowników, centrum będzie gotowe do przetwarzania nie mniej niż 18 000 paczek na godzinę. Model operacyjny centrum zapewni wyjątkową elastyczność, niezbędną do obsługi zmieniających się wolumenów sprzedaży adidas z różnych kanałów B2B, B2C i Click&Collect, a także regularnych szczytów sezonowego popytu. Centrum logistyczne nie tylko spełni najwyższe standardy adidas w zakresie sprawności i szybkości dostaw, ale także wymagania dotyczące zrównoważonych, neutralnych węglowo operacji.

- Połączenie technologii, poziomów usług, zrównoważonego rozwoju i skali tego przedsięwzięcia, uczyniło go jednym z najtrudniejszych, z jakimi kiedykolwiek mierzyliśmy się jako zespół. Większość kroków zostało podjętych podczas blokady, udowadniając możliwości pracy zdalnej i współpracy cyfrowej. Wielkie podziękowania dla adidas i naszej sieci wspierających nas partnerów - mówi Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG

Całe centrum logistyczne ma być zasilane w 100% odnawialnymi źródłami energii. Kuehne+Nagel będzie stosować wyłącznie zrównoważone materiały i procesy opakowaniowe, dążąc do zmniejszenia całkowitego zużycia zasobów i emisji CO2, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności operacyjnej. Ponadto około 700 pracowników będzie mogło z łatwością dojeżdżać do pracy, korzystając z przyjaznych dla środowiska środków transportu. Miasto Mantova bardzo wspiera nowy zakład i jest pozytywnie nastawione na rozwój gospodarczy i zwiększenie miejsc pracy dla swoich obywateli.

- Nowe centrum logistyczne potwierdza strategiczną rolę miasta Mantova w krajobrazie logistycznym: to tylko dwa kilometry od autostrady A22 i w bliskiej odległości międzynarodowego portu rzecznego Valdaro, ulokowanego w środku intermodalnego korytarza z Europy Północnej do Morza Śródziemnego. Poparliśmy ten niezwykły projekt z pełną szybkością i determinacją ze względu na strategiczne znaczenie dla naszej społeczności i niezwykłą innowacyjność dla naszego kraju - komentuje Mattia Palazzi, burmistrz Mantui.

Źródło: Kuehne + Nagel

Czytaj także:
LPP i PSI Polska testują projekt cyfrowego magazynu
JAS-FBG S.A. z nowym terminalem cross-dockowym
Współpraca ESA logistika i VersaBox w ramach HUBu Innowacji

Zaloguj się by skomentować