Zaloguj się

12 milionów euro dla Kontakt.io na rozwój sztucznej inteligencji

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał pierwszą umowę z Kontakt Micro-Location sp. z o.o. (Kontakt.io), firmą zajmującą się oceną i unowocześnianiem przestrzeni w budynkach, opracowującą transformacyjne, cyfrowe usługi budowlane, które pomagają zabezpieczyć przestrzeń i sprzęt oraz wspierają produktywność i bezpieczeństwo. Rozwiązania Kontakt.io umożliwiają zarządzanie przestrzenią w inteligentniejszy, bezpieczniejszy i bardziej wydajny sposób, korzystając z Internetu rzeczy i technologii AI w chmurze.

– Finansowanie projektów zwiększających poziom cyfryzacji jest jednym z głównych priorytetów EBI. Cieszymy się, że możemy wspierać ambitnego europejskiego gracza, który wdraża pionierskie rozwiązania w zakresie zarządzania przestrzenią. Kontakt.io to jedna z firm, które kształtują przyszłość. Inwestycja EBI wzmocni ich konkurencyjność i zasięg rynkowy, zapewniając szersze korzyści społeczne. Cieszę się, że możemy wzmocnić kreatywność i wizję firmy dzięki finansowaniu z EBI – mówi Wiceprezes EBI, Teresa Czerwińska.

Centrum badań nad sztuczną inteligencją ma główną siedzibę w biurze Kontakt.io w Krakowie, w regionie spójności UE. Projekt przyczynia się zatem do bardziej zrównoważonego rozwoju lokalnego i spójności cyfrowej w regionie.

Finansowanie projektów związanych z innowacjami, cyfryzacją i rozwojem kapitału ludzkiego jest priorytetem dla Grupy EBI, która w 2021 r. zainwestowała na ten cel 20,7 mld EUR. W Polsce wsparcie to wzrosło do 1,5 mld EUR (w porównaniu do 1,2 mld EUR w 2020 r.).

– Odcięcie się od starzejących technologii lokalizacji wewnętrznych pierwszej generacji i oparcie się na rozwiązaniach w chmurze, otwartych standardowych technologii IoT, pozwoliło Kontakt.io stać się najszybciej rozwijającą się firmą działającą w chmurze na rynku wewnętrznej analizy przestrzennej. Dzisiaj, przy wsparciu EBI, Kontakt.io zamierza zwiększyć wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia się urządzeń w celu zmniejszenia śladu węglowego i wyeliminowania powielania procesów. Nasze działania będą wzmacniać jakość usług cyfrowych, co pozytywnie wpłynie na jakość i koszty opieki klinicznej w szpitalach, zarządzanie w hybrydowych przestrzeniach pracowniczych i na wielu innych polach. Jestem dumny z tego, że Kontakt.io będzie miał trwały wkład w rozwój nowych technologii, i że nasz europejski talent inżynieryjny będzie mógł wspierać innowacyjne rozwiązania na rynkach międzynarodowych – dodaje Pilipp von Gilsa, dyrektor generalny Kontakt.io.

Źródło: Europejski Bank Inwestycyjny

Czytaj także:
Morele inwestują w zrobotyzowaną logistykę
Dostawy przesyłek bez kuriera. Udana premiera robokuriera w Tallinie
LPP i PSI Polska testują projekt cyfrowego magazynu

Zaloguj się by skomentować