Zaloguj się

GXO przenosi Castoramę do nowego magazynu

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc. ogłosił dzisiaj przeniesienie obsługi logistycznej projektu "Kuchnie" Castorama Polska do nowego magazynu w Łodzi, wspierając firmę w optymalizacji wykorzystania powierzchni handlowej i doskonaleniu obsługi klienta.

Rozwój asortymentu produktów kuchennych sprawił, że zarządzanie złożonymi procesami magazynowania i realizacji zamówień stawało się coraz większym wyzwaniem dla sklepów detalicznych Castoramy. Firma zwróciła się z prośbą o pomoc do GXO, które jest jej operatorem logistycznym w Polsce od 2014 roku.

Projekt “Kuchnie” przenosi ciężar obsługi logistycznej związanej z zapewnieniem dostaw elementów kuchennych i setek powiązanych z nimi produktów ze sklepów Castoramy na GXO. Teraz klienci Castoramy, którzy tworzą projekty kuchni z pomocą konsultantów w sklepie, mogą realizować swoje zamówienia przez GXO, oszczędzając cenną przestrzeń handlową, którą Castorama może wykorzystać jako salon wystawowy oraz poprawiając dokładność, wydajność i szybkość realizacji zamówień. Około 70 członków zespołu zajmuje się przygotowaniem zamówień obejmujących 2700 jednostek magazynowych w nowym centrum logistycznym w całości poświęconym projektowi “Kuchnie”.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Castorama Polska w przeniesieniu projektu “Kuchnie” do nowego centrum logistycznego - powiedział Marc Pastuzak, Dyrektor Zarządzający na Czechy i Polskę w GXO. - Dzięki doskonałej koordynacji personelu, sprzętu i zarządzania zapasami z dwóch pozostałych magazynów w Polsce, Castorama była w stanie utrzymać wysoki poziom obsługi klienta podczas całego okresu przejściowego.

Nowy obiekt w Łodzi jest częścią nowoczesnego parku magazynowego, którego budynki spełniają wymogi klasy A i posiadają certyfikat BREEAM. Wśród działań podjętych w celu zmniejszenia wpływu na środowisko jest instalacja świetlików dachowych i oświetlenia LED oraz stosowanie alternatywnych rozwiązań dla kartonu i folii. Dzięki temu rocznie oszczędza się blisko 240 ton kartonu, co z kolei pozwala zachować ponad 4 tys. drzew i 290 tys. litrów wody rocznie.

Źródło: GXO Logistics, Inc.

Czytaj także:
Mountpark rozbudowuje swój park logistyczno-dystrybucyjny we Wrocławiu
Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim rozpoczęło działalność operacyjną
JAS-FBG S.A. z nowym terminalem cross-dockowym

Zaloguj się by skomentować